Борац изгубио од Жељезничара, на трибинима било весело

Фудбалери Борца изгубили су у Сарајеву од Жељезничара са 1-0, у дерби утакмици 19. кола, и тако претрпјели четврти пораз у посљедњих пет лигашких утакмица. Једини гол на сусрету постигао је Муамер Сврака у 58. минуту, који се најбоље снашао послије гужве у шеснаестерцу Бањалучана. Испоставило се да је његов гол довољан за побједу Жељезничара, […]

субота, новембар 30, 2013 / 19:48

Фудбалери Борца изгубили су у Сарајеву од Жељезничара са 1-0, у дерби утакмици 19. кола, и тако претрпјели четврти пораз у посљедњих пет лигашких утакмица.

Једини гол на сусрету постигао је Муамер Сврака у 58. минуту, који се најбоље снашао послије гужве у шеснаестерцу Бањалучана. Испоставило се да је његов гол довољан за побједу Жељезничара, који ће на зимску паузу у првенству отићи са лидерске позиције на табели.

Међутим, дерби утакмицу на стадиону Грбавица, засјенили су навијачки нереди. Сусрет је у првом полувремену био прекинут неколико минута, а прекид су у 41. минуту изазвали навијачи Жељезничара.

Они су, када су на јужну трибину стигли навијачи Борца, почели да их гађају бакљама, столицама и другим тврдим предметима. Припадници специлајне полиције спријечили су навијаче Жељезничара да сруше ограду, и направе веће инциденте, након чега су присталице Борца прешли на источну трибину стадиона. Поразом у Сарајеву, Борац је наставио низ лоших резузлтата и тако пао на 5. мјесто на табели са 34 бода, четири мање од водећег Жељезничара.