Борац изгубио од Олимпика

Борац је доживио први пораз у Премијер лиги Босне и Херцеговине. Црвено-плаве срушио је Олимпик на Кошеву 2:1. "Петарда" Широког Бријега. Шампион Босне и Херцеговине није искористио пораз Сарајева у Требињу (1:0) да се осами на врху табеле послије седмог кола. Изабранике Звездана Цветковића надмудрио је нападач вукова Семир Капић, стријелац оба гола за домаћине, […]

недеља, септембар 18, 2011 / 21:27

Борац је доживио први пораз у Премијер лиги Босне и Херцеговине. Црвено-плаве срушио је Олимпик на Кошеву 2:1. "Петарда" Широког Бријега.

Шампион Босне и Херцеговине није искористио пораз Сарајева у Требињу (1:0) да се осами на врху табеле послије седмог кола.

Изабранике Звездана Цветковића надмудрио је нападач вукова Семир Капић, стријелац оба гола за домаћине, а погодак за Бањалучане, први у црвено-плавом дресу, постигао је везиста Сеад Бучан.

Поново је реализација била највећи проблем за Борац, што је често говорио тренер Цветковић, јер гости су стварали шансе, али нису успјели да стигну ни до једног бода, који би им донио лидерску позицију на табели.

Црвено-плави су од почетка недјељне утакмице кренули агресивно ка голу "вукова", али Бранислав Крунић, Драгослав Стакић и Борислав Микић нису успјели да савладају голмана Ирфана Фејзића из неколико полушанси.

То им се осветило у 18. минуту, када је послије добре акције домаћина мрежу Асмира Авдукића погодио Капић – 1:0.

Могли су "вукови" у 35. минуту да стигну до двоструке предности, али је голман Бањалучана успио да заустави чисту шансу Хариса Харбе.

Ипак, три минута касније, Капић је поново био кобан за одбрану бањалучке екипе. Након центаршута Адмира Владавића, нападач Олимпика главом је закуцао лопту у мрежу – 2:0.

За трачак наде у преокрет Борца постарао се у судијској надокнади првог дијела Сеад Бучан и уписао првенац у дресу шампиона БиХ – 2:1 и с тим резултатом се отишло на одмор.

У наставку су гости такође више жељели да постигну гол, а домаћи су се опредијелили да своју шансу вребају из контранапада и да евентуално докусуре противника.

Микић је имао прилику у 59. минуту да изједначи резултат, али је Фејсић поново био на висини задатка. Потом су Бањалучани покушали да далекомтном паљбом стигну до његове мреже, али је након ударца Крунића са око 30 метара, лопта прозујала поред стативе.

Саша Кајкут је такође покушавао, али ни ове сезоне одлични нападач Борца није наштимао нишанске справе и пораз, први у сезони, био је неминован.

Широки Бријег је завршио посао против Славије већ у првом полувремену, а у наставку је комплетирао петарду – 5:0 којом се бодовно изједначио на врху са Сарајевом и Борцем.

Сигуран тријумф остварио је и Зрињски против Слободе (2:0), док се Жељезничар на 90. рођендан намучио на Грбавици са Звијездом из Градачца (1:0), али је голом резервисте Мирсада Рамића стигао до сва три бода.