Борац и Сарајево на челу табеле

Одигране су посљедње утакмице 4. кола Премијер лиге БиХ у којима је Борац са 3:1 славио против Рудара из Приједора, док су на Грбавици Жељезничар и Зрињски подијелили бодове, утакмица је завршена резултатом 3:3. Борац је на свом терену већ у 8. минути дошао до водства. Са 11 метара погодио је Кајкут. Свега 17 минута […]

четвртак, август 25, 2011 / 07:48

Одигране су посљедње утакмице 4. кола Премијер лиге БиХ у којима је Борац са 3:1 славио против Рудара из Приједора, док су на Грбавици Жељезничар и Зрињски подијелили бодове, утакмица је завршена резултатом 3:3.

Борац је на свом терену већ у 8. минути дошао до водства. Са 11 метара погодио је Кајкут. Свега 17 минута касније семафор је показивао 2:0.

Стријелац за 2:0 био је Видаковић, након доброг центаршута Ступара. Исти играч је, крајем првог полувремена, Бањалучане одвео на високих 3:0 и са тим резултатом отишло се на одмор.

Друго полувријеме донијело је доминацију бањалучана.

Ипак, гости су у 71. минути из пенала преко Кантара смањили на 3:1.

До краја сусрета резултат се није мијењао. Овим тријумфом Борац је остао на врху табеле гдје исто као и Сарајево има 10 бодова.

Екипа Жељезничара је већ прву прилику имала у 7. минути када Сврака шутира са неких 20-так метара, али лопта одлази поред гола. Само двије минуте касније покушао је и Нyема, али је био непрецизан.

У 40. минути “Плави“ су стигли до предности. Наиме, Зеба је центрирао, а Богичевић погодио за 1-0.

Минималним водством изабраника Амара Осима окончан је први дио.

Пауза је донијела нереде у којима су учествовали навијачи Зрињског, након чега су испраћени са стадиона.

Друго полувријеме боље су отворили домаћиникоји су у 48. минути стигли до 2-0. На асистенцију Зебе, из слободног ударца, поново је поентирао Богичевић.

Свега три минуте касније Мостарци преко Џидића ,који је погодио из слободњака, смањују на 2-1. До изједначења долази у 59. минути. Карића је након одличне акције матирао Журжинов.

Гости су преокренули утакмицу у 62.минути. Маркић је “Племиће“ довео у водство од 3-2.

Голијаду је наставио Зеба у 66. минути када је поентирао са једанаест метара. Шуњић је у дуелу који је довео до казненог ударца зарадио други жути картон.

Након тога Жељо је напао из свих расположивих оружја. Централна фигура Зајко Зеба је у 72. минути имао добру шансу, али је Мелхер крајњим напором одбранио ударац. Покушавали су и Сврака и Адиловић, али лопта није хтјела у гол.

Утакмица је завршена резултатом 3-3.