Боби све бољи: Забио 17 за 15 минута, публика одушевљена

Српски центар имао вече из снова у дуелу против Минесоте, за коју је Бјелица играо само 4 минута. Сан Антонио Спарси су савладали Минесоту на свом паркету са 101:95, и тако су задржали непобједљивост у АТ & Т центру, где ове сезоне имају скор 18:0. Значајан допринос побједи дао је српски центар Бобан Марјановић, који […]

уторак, децембар 29, 2015 / 10:25

Српски центар имао вече из снова у дуелу против Минесоте, за коју је Бјелица играо само 4 минута.

Сан Антонио Спарси су савладали Минесоту на свом паркету са 101:95, и тако су задржали непобједљивост у АТ & Т центру, где ове сезоне имају скор 18:0. Значајан допринос побједи дао је српски центар Бобан Марјановић, који је имао вече из снова јер је за 15 минута на паркету постигао 17 поена, а из игре није промашио ниједном – имао је 7/7.

Меч је био неизвјестан до самог краја, пошто се Вукови нису предавали. Све је ријешено у посљедњем минуту сусрета. Спарси су имали благу предност од четири поена, али су кошаркаши Минесоте у завршници промашивали и губили лопте – једну такву изгубио је Рики Рубио, који је тиме анулирао 14 асистенција са утакмице. У пенал завршници ни Спарси нису бриљирали, али је половичан учинак Паркера са пенала ипак био довољан за побједу.

Боби је већи дио посљедње четвртине пресједео на клупи, јер је тада на паркету била прва петорка, али је коначно добио нешто већу минутажу и на фантастичан начин је искористио. Био је уз Ленарда најефикаснији у редовима Сан Антонија, пошто су обојица постигли по 17 поена, али је Боби на паркету провео много мање минута.

Поред 17 поена, имао је и четири скока и једну блокаду. Био је Боби близу обарања рекорда каријере у НБА, али је ово био за поен слабији учинак него из дуела против Филаделфије, када је имао 18 поена.

У редовима Минесоте Немања Бјелица се није уписао у листу стријелаца за 4 минута на паркету. Није ни шутирао, а уписао је једну асистенцију. Најефикаснији у гостујућим редовима био је Вигинс са 18, а 15 је додао Ла Вин.