АБА: Игокеа чува прво мјесто

Кошаркаши Игокее савладали су Задар 90:75 и прекинули низ од два пораза чиме су задржали побједу предности испред Црвене звезде Телеком. Гости су дошли без свог најбољег играча Ромеа Тревиса и још тројице играча, али су водили у првих 15 минута. Игокеа је преокрет направила серијом тројки. Игокеу је до 16. побједе предводио Милад Дозет […]

понедељак, фебруар 18, 2013 / 23:58

Кошаркаши Игокее савладали су Задар 90:75 и прекинули низ од два пораза чиме су задржали побједу предности испред Црвене звезде Телеком.

Гости су дошли без свог најбољег играча Ромеа Тревиса и још тројице играча, али су водили у првих 15 минута. Игокеа је преокрет направила серијом тројки.

Игокеу је до 16. побједе предводио Милад Дозет са 21 поеном (4/6 три), Корсли Едвардс је додао 15, а Бојан Јоровић 14 уз 5 скокова. Најбољи у Задру, који је забиљележио 14. пораз, био је Франко Каштропил са 19 поена и 9 скоква.

Игокеа је меч отворила серијом 7:0, да би гости у наставку узвратили, те на крају првог периода повели са 25:21. Задар је наставио да контролише ритам, подиграо је предност на 28:23, али је Игокеи припала завршница полувремена. Услиједио је велики преокрет и 49:41 на одмору.

Домаћин је у наставку само повећавао предност, у последњу четвртину ушао је са 17 поена вишка (71:54), али је потом услиједило опуштање. Задар је смањио на 71:62, али није имао снаге да се потпуно врати у меч, па је Игокеа прекинула серију пораза са 90:75.