Србац: Отпуштени радници у клаоници, јер није изграђена нова фарма

Клаоница перади "Перутнина Птуј" у Повеличу код Српца прогласила је 22 радника технолошким вишком, након што се група мјештана успротивила изградњи фарми у којима су они требали радити. Руководилац производње у овој клаоници Велибор Поповић рекао је Срни да је ријеч о групи радника који су припремани за процес производње када проради шест нових перадарских […]

среда, фебруар 29, 2012 / 18:57

Клаоница перади "Перутнина Птуј" у Повеличу код Српца прогласила је 22 радника технолошким вишком, након што се група мјештана успротивила изградњи фарми у којима су они требали радити.

Руководилац производње у овој клаоници Велибор Поповић рекао је Срни да је ријеч о групи радника који су припремани за процес производње када проради шест нових перадарских објеката, укупног капацитета 180.000 товних пилића.

Изградња фарми започела је прије мјесец дана, али се томе успротивила група мјештана сматрајући да ће оне нарушити животну средину, јер се налазе у близини породичних кућа.

"С обзиром да је Окружни суд Бања Лука по тужби грађана поништио одобрење за градњу које смо добили од Министарства за просторно уређење, грађевинарство и екологију Републике Српске, присиљени смо да један број радника пошаљемо кући док се не ријеши спор", рекао је Поповић.

Представници ресорног министарства 24. фебруара су боравили у овом селу како би се на лицу мјеста упознали са насталим проблемима, премјерили удаљеност градилишта од најближих кућа, узели изјаве мјештана и о свему сачинили записник.

Договорено да се у року од 7 дана сви заинтересовани у спору позову на састанак у зграду општине Србац или у ресорно министарство како би се нашло најправичније рјешење за превазилажење овог проблема.

"Перутнина Птуј" Србац купила је клаоницу перади од бивше фирме"Живинопродукт" Србац и почела са радом 1.августа 2006. године са скромним капацитетом и свега 35 запослених.

Сада ова клаоница запошљава више од 240 радника и на годишњем нивоу производи 10 милиона килограма свјежег пилећег меса и месних производа укупне вриједности 22 милиона евра. За протеклих шест година у производњу је уложено 2,2 милиона евра.

Локална власт у Српцу најавила је да ће учествовати у рјешавању овог проблема, јер се ради о важном привредном субјекту који запошљава преко 200 радника и од чијих плата живи близу 1 000 грађана.



Оставите одговор