Руси у полуфиналу, Србији борба за пласман и квалификације

Кошаркашка репрезентација Србије није успјела да се пласира у полуфинале првенства Европе у Литванији пошто је вечерас у преосталој четвртфиналној утакмици изгубила од селекције Русије са 77:67 (16:12, 18:15, 20:21, 23.19). Концентрисана игра Русије у преломним моментима меча и превелики број изгубљених лопти српских репрезентативаца (19, Теодосић 9) неки су од главних узрока пораза Србије, […]

четвртак, септембар 15, 2011 / 22:11

Кошаркашка репрезентација Србије није успјела да се пласира у полуфинале првенства Европе у Литванији пошто је вечерас у преосталој четвртфиналној утакмици изгубила од селекције Русије са 77:67 (16:12, 18:15, 20:21, 23.19).

Концентрисана игра Русије у преломним моментима меча и превелики број изгубљених лопти српских репрезентативаца (19, Теодосић 9) неки су од главних узрока пораза Србије, која ће сутра у мечу са Грчком покушати да избори пласман на квалификациони турнир за Олимпијске игре 2012.

Репрезентативци Србије вечерас нису били ефикасни као у неким од претходних мечева Европског првенства, а посебно су подбацили у фази скока.

Изабраници селектора Душана Ивковића имали су само пет скокова у нападу, од укупно 28, док су Руси ухватили 37 лопти.

После почетних 4:0 за Србију, Руси су успјели да преокрену резултат и поведу са 8:4. Нови кош за Србију, после више од четири минута паузе, постигао је Теодосић шутем за три поена.

Услиједили су потом пет поена Савановића, али је то било недовољно да би се надокнадио заостатак који је направила противничка екипа.

У другој четвртини Руси су наставили са агресивном игром у одбрани на плејмејкера Србије Теодосића, па је улогу водећег стријелца у том периоду преузео центар Коста Перовић са седам поена.

Чврстом игром у одбрани Русија је средином друге дионице дошла до 12 поена предности – 29:17, али је она до полувремена смањена на седам.

Поенима Теодосића, Крстића и тројком Милана Мачвана Србија је по повратку са одмора брзо пришла на поен заостатка – 38:39.

Била је то најбоља прилика за Србију да преокрене резултат, али је са два узастопна коша Воронцевич одржао своју репрезентацију у вођству.

У последњој четвртини бекови Србије нису успијевали да организују добре нападе, па је Русија чврстом одбраном привела меч крају и предност увећала на десет поена тројком Сергеја Моније.

Најефикаснији међу Србима био је Милош Теодосић (20, 9 изгубљених лопти) и Ненад Крстић (13, 5 ск) и то су једина два српска играча са двоцифреним учинком.

У руској репрезентацији четири кошаркаша имала су двоцифрен број поена, а предводио их је Андреј Кириленко са 14, уз 11 скокова. Виктор Хријапа и Андреј Воронцевич постигли су по 11, а Алексеј Швед 10 поена.

Србија ће играти за пласман од 5. до 8. места, док се Русија у борби за финале састаје са Француском.