Побједа Борусије у дербију Бундес лиге

У првом од два дербија кола "милионери” су у Дортмунду савладали "фармацеуте” с 1:0 и остали на челу табеле. Једини погодак постигао је Кагава у 45. минуту. Јапанац се дриблингом ослободио Очипке и вјешто матирао младог Лена. Овај меч у којем домаћин није блистао, али је остварио пети тријумф заредом, док гост малтене да није […]

субота, фебруар 11, 2012 / 22:03

У првом од два дербија кола "милионери” су у Дортмунду савладали "фармацеуте” с 1:0 и остали на челу табеле. Једини погодак постигао је Кагава у 45. минуту.

Јапанац се дриблингом ослободио Очипке и вјешто матирао младог Лена. Овај меч у којем домаћин није блистао, али је остварио пети тријумф заредом, док гост малтене да није ни створио шансу, био је занимљив и због дуела браће близанаца Бендер – Свена (Борусија) и Ларса (Бајер).

Суботић је на терену провео свих 90 минута. Бајерн је погоцима Гомеза и Милера побиједио Кајзерслаутерн с 2:0 и лако задржао корак за лидером.

Штутгарт је декласирао Херту с 5:0. Харник је постигао хет-трик, а Ибишевић и Оказаки по гол. Гости су од 30. минута играли без искљученог Отла. Кузмановић је у 83. минуту замијенио Буларуза.

Мајнц је у последњим тренуцима испустио побједу против Хановера, као и Хофенхајм на гостовању у Бремену. Оба сусрета завршена су 1:1. Арнаутовић је спасао бод Вердеру у 90. минуту, пошто су гости водили од четвртог поготком Вестергарда. У Мајнцу је домаћин повео голом Зидана у седмом минуту, а изједначио је Собијех у 89.