Јунајтеду дерби и прво мјесто

Манчестер јунајтед је савладао Ливерпул с 2:1 и бар до вечерас преузео лидерску позицију у "Премијер лиги”. Велики дерби Енглеске, пред 74.844 гледалаца на „Олд Трафорду”, није донио игру за памћење. За то су криви веома слаби гости. Фергусонови момци ознојили су се таман колико је било довољно да побједе. Након 45 минута обострано блиједе […]

субота, фебруар 11, 2012 / 22:55

Манчестер јунајтед је савладао Ливерпул с 2:1 и бар до вечерас преузео лидерску позицију у "Премијер лиги”.

Велики дерби Енглеске, пред 74.844 гледалаца на „Олд Трафорду”, није донио игру за памћење. За то су криви веома слаби гости. Фергусонови момци ознојили су се таман колико је било довољно да побједе.

Након 45 минута обострано блиједе партије Манчестер је ријешио меч за мање од 180 секунди. Гигс је извео корнер, Хендерсон није успио да је избије, па је лопта дошла до Рунија, коме није било тешко да је закуца у мрежу.

У 50. минуту Валенсија је одузео лопту Спирингу и упослио Рунија, а овај други пут матирао Реину пославши му лопту кроз ноге у мрежу. „Црвени” су преко Суареза ипак успјели да ублаже пораз у 80. минуту. Одбрана домаћина је катастрофално погријешила, убачена лопта се одбила од Фердинанда усамљеном Уругвајцу, па је егзекуција била неизбјежна.

Челзи је разочарао у сусрету са Евертоном. Не само да је једини без датог гола од 14 тимова, који су играли јуче, већ није ни створио прилику. Португалцу Виљасу Боасу клупа се све јаче дрма. „Карамеле” су повеле поготком Јужноафриканца Пијенара већ у петом минуту. Аргентинац Стракалурси је у 71. на асистенцију Американца Донована је дотукао „плавце” за које је играо наш Ивановић.

Мек Клин је у 70. минуту довео Сандерленд у вођство против Арсенала, али су „тобџије” ипак у финишу однијеле сва три бода и „скочиле” на „коту четири”. Побједу гостима донијели су играчи с клупе. Ремзи је изједначио у 75. минуту, а преокрет је донио Анри у 90.

Блекбурн је освојио важне бодове у борби за опстанак у лиги. Савладао је Квинс парк с 3:2. Већ у првом дијелу домаћин је головима Јакубуа, Нзонзија и аутоголом Онуохе стигао до убједљиве предности. Међутим, гости се нису предавали. Резервиста Меки је у 71. и 90+1 ублажио пораз и допринио узбудљивој завршници. Партизановци – Србин Петровић и Црногорац Вукчевић су пету побједу свог тима гледали с клупе за резерве.

„Фењерџија” Виган је изненадио у Болтону 2:1, однио сва три бода и ухватио прикључак с ривалима на дну табеле. Колдвел је довео госте у вођство (43. минут), изједначио је Дејвис (67), а коначан резултат 1:2 поставио Мек Артур (76). И Норич је однио цијели плијен из Свонсија 3:2. „Лабудови” су повели голом Грема (23), а затим су „канаринци” преко Холта (47. и 63) и Пилкингтона (51) најавили крајњи епилог, да би с бијеле тачке Грем (87) само унио неизвесност у финиш утакмице. Фулам је побиједио Стоук. Рус Погребњак (16) је донио предност домаћину. Дуплирао ју је аутоголом голман Соренсен (28), а Шоукрос је смањио на 2:1 (78).