ЕЛ: Једно добро полувријеме недовољно за Фенер

Кошааркаши Црвене звезде поражени су вечерас у Истанбулу од Фенербахчеа са 72:65 (14:18, 11:16, 24:6, 23:25) у 9. колу Е групе Топ16 фазе Евролиге. Црвено-бијели су остали на пет побједа, уз четири пораза и сада се налазе на четвртом мјесту групе, са добрим шансама да се пласирају у четвртфинале елитног такмичења. Екипа Дејана Радоњића одиграла […]

субота, март 5, 2016 / 07:27

Кошааркаши Црвене звезде поражени су вечерас у Истанбулу од Фенербахчеа са 72:65 (14:18, 11:16, 24:6, 23:25) у 9. колу Е групе Топ16 фазе Евролиге.

Црвено-бијели су остали на пет побједа, уз четири пораза и сада се налазе на четвртом мјесту групе, са добрим шансама да се пласирају у четвртфинале елитног такмичења.

Екипа Дејана Радоњића одиграла је одлично прво полувријеме, прије свега у одбрани, послије чега је на одмор отишла са девет поена предности.

Ипак, у трећој четвртини квалитетни турски тим успио је да преокрене ствари за само пет минута и преломи меч серијом од чак 14:0.

Разиграли су се Богдановић и Датоме и тројкама учврстили Фенербахче на првом мјесту Е групе.

Најефикаснији је био Датоме са 27 поена, 16 је имао Богановић, а 10 Јан Весели. Код Звезде Маик Цирбес дао је 11, а двоцифрени су још само Симоновић и Кинзи са по 10.

Кошаркаши Црвене звезде у наредном колу дочекују Панатинаикос сљедећег петка.