Два продужетка: Лејкерси преокренули против Оклахоме

Лејкерси од "минус 18" крајем треће четвртине стигли до побједе над Оклахомом – 114:106, после два продужетка. Ако се Оклахома и Лејкерси састану у полуфиналу Запада, а иде ка томе, онда смо у ноћи између недеље и понедељка видјели узбудљиву најаву те серије… …не рачунајући сулуди потез Мета Ворлд Писа, који тада због суспензије можда […]

понедељак, април 23, 2012 / 02:08

Лејкерси од "минус 18" крајем треће четвртине стигли до побједе над Оклахомом – 114:106, после два продужетка.

Ако се Оклахома и Лејкерси састану у полуфиналу Запада, а иде ка томе, онда смо у ноћи између недеље и понедељка видјели узбудљиву најаву те серије…

…не рачунајући сулуди потез Мета Ворлд Писа, који тада због суспензије можда неће ни моћи да игра! Некада познат под именом Рон Артест, овај играч је искључен због дивљачког ударања лактом Џејмса Хардена из Оклахома Сити Тандера.

Публика у Лос Анђелесу славила је побједу својих љубимаца резултатом 114:106 (97:97, 91:91), иако је њихов тим седам минута прије краја губио 70:84, а у финишу треће четвртине и рекордних 59:77.

Али, у последњој дионици су Лејкерсе покренули играчи са клупе (Стив Блејк и Девин Ибенкс), гости су се прво спетљали, а онда их је захватила паника, када је Коби Брајант почео да погађа најневјероватније шутеве.

Суперстар тима из Лос Анђелеса већим дијелом утакмице није могао да погоди ништа, али је двјема тројкама у финишу донио "језерашима" вођства од 88:87 и 91:89. Ипак, Расел Вестбрук је са линије слободних бацања успио да изједначи, након чега је и Брајант промашио.

Оклахома је и у регуларном току утакмице и у првом продужетку имала нападе за победу, али су лоше организоване посједе лопте "крунисали" промашајима Дурент, па Вестбрук.

Одлука у другом продужетку пала је после коша Брајанта за 106:104 и двије узастопне изгубљене лопте гостију, које су Ибенкс и Блејк казнили непогрешивим извођењем слободних бацања.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Брајант са 26 поена, уз шут из игре 9/26, док је Пау Гасол стао на асистенцију од "трипл-дабл" учинка (20п, 14ск, 9ас).

Резервни центар Џордан Хил имао је 14 поена и 15 скокова, Блејк 13, а Ворлд Пис 12 до искључења крајем првог полувремена.

Екипу Тандера предводио је Кевин Дурент са 35 поена, али и очајним процентом шута (11/34), по чему је Вестбрук био још гори – 3/22, на путу до 14 поена и 10 асистенција!

Оклахома (скор 46-18) изгубила је реалне изгледе да сустигне водеће Сан Антонио Спарсе (46-16, дочекују Кливленд), а Лејкерси (41-24) направили велики корак ка трећој позицији пред плеј-оф, мада их Клиперси (39-24) прате у стопу.