Динамо и АПОЕЛ у Лиги шампиона

Динамо поражен у Малмеу, али због убједљиве победе у Загребу иде даље. АПОЕЛ надокнадио минус из првог меча и елиминисао Вислу. Бајерн и Виљареал лако до Лиге шампиона. "Модрима" је загребачких 4:1 протиив Малмеа било довољно да трећи пут у историји, после 1998. и 1999. године (тада су се звали Кроација), играју у Лиги шампиона. […]

среда, август 24, 2011 / 00:11

Динамо поражен у Малмеу, али због убједљиве победе у Загребу иде даље. АПОЕЛ надокнадио минус из првог меча и елиминисао Вислу. Бајерн и Виљареал лако до Лиге шампиона.

"Модрима" је загребачких 4:1 протиив Малмеа било довољно да трећи пут у историји, после 1998. и 1999. године (тада су се звали Кроација), играју у Лиги шампиона. Хрватски шампион изгубио је у Шведској 0:2, али је у драматичном финишу успио да сачува мрежу и да оствари велики успех.

Јунак је био голман Динама Иван Келава, који је у последњих неколико минута имао сјајне интервенције. Могао је хрватски клуб да избјегне завршницу за инфаркт да је Анте Рукавина погодио једну од три идеалне шансе из којих је теже било промашити. Ни Самир се није прославио у изгледним позицијама.

Кола су кренула низбрдо када је у 50. минуту искључен Симе Врсаљко. Малмеу је од тог тренутка било потребно 19 минута да постигне први гол, а то је учинио Вилтон Фигередо. Домаћин није престајао са нападима, а то је фудбалерима Динама остављало доста простора за контре. Нова грешка Загрепчана догодила се у 86. минуту. Гужву је искористио Понтус Јансон који је вратио Швеђане у живот.

Услиједило је паклених 10 минута за Динамо. Напади су се ређали, Малме је успио и да створи неколико прилика, али је Келава био одличан, и сачувао Динамо.

У Лиги шампиона играће и АПОЕЛ. И на Кипру је било пуно драме у завршници. Висла је на Острво стигла са минималних 1:0. Ту предност АПОЕЛ је анулирао у 29. минуту када је Естонац Пареико постигао аутогол.

Кипрани су до резултата који их је водио даље (2:0) дошли у 54. минуту голом Аилтона Алмеиде. Међутим, Пољаци су врло брзо успјели поново да стекну резултат за Лигу шампиона. Вилк је смањио на 1:2. АПОЕЛ је кренуо на све или ништа и три минута прије краја меча, другим голом Алмеиде, стигао до 3:1 и репризе резултата из 2009. године.

Ивица Илев и Марко Јовановић ушли су у другом полувремену у екипи Висле.

Виљареал се дуго мучио против Одензеа. Напали су Шпанци од првог минута, али су тек у 50. успјели да дођу до гола. Ђузепе Роси је пробио лед. Од тог тренутка "жутој подморници" је било много лакше, а и још двије лопте завршиле су у мрежи противника. И други гол постигао је Италијан, док је судбину Одензеа запечатио Карлос Марчена у 82. минуту.

Бајерн је већ на почетку утакмице у Цириху михнехским 2:0 придодао још један погодак. Марио Гомез једини се уписао у стријелце у реваншу и то у седмом минуту.

У европској клупској елити играће Генк, крвник Партизана у трећем колу квалификација. Белгијанци су после пенала елиминисали Макаби из Хаифе. Израелци су промашили прва два пенала, док су домаћини били непогријешиви са "бијеле тачке" – 4:1.

На Кристал Арени после 90 минута резултат је био исти као и прије шест дана у Хаифи 2:1. Овај пут у корист Белгијанаца. Стријелци су били за домаћина Фосен у 35. и Буфел у 41. минуту, док је једини гол за Макаби постигао Ејал Голаса у 37.

У додатних пола сата мреже су мировале.

РЕВАНШ УТАКМИЦЕ ПЛЕЈ-ОФА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА

ГЕНК – Макаби Хаифа 2:1 (2:1) пеналима 4:1 /први меч 1:2)

Удинезе – Арсенал (0:1)

У такмичење по групама директно су отишла 22 тима: бранилац титуле Барселона, Манчестер јунајтед, Челси, Манчестер сити, Реал Мадрид, Валенсија, Милан, Интер, Наполи, Борусија Дортмунд, Бајер Леверкузен, Лил, Олимпик Марсеј, Зенит, ЦСКА Москва, Шахтјор, Оцелул, Порто, Ајакс, Фенербахче, Олимпијакос и Базел.

Жреб ће бити обављен у четвртак у Монаку, а дан касније на програму је меч за Суперкуп Европе између Барселоне и Порта.

Финале Лиге шампиона 2011/12 игра се 19. маја на минхенској Алијанц арени.