Аргентина у финалу након пенала

Репрезентација Аргентина пласирала се у финале Свјетског првенства побједом над Холандијом 4:2 на пенале. За титулу првака бориће се са Њемачком. Јунак пенал серије био је голман “гаучоса” Ромеро који је одбранио шутеве Влару и Снајдеру, те одвео Аргентину четврти пут у финале СП задржави максималан учинак у полуфиналима. Утакмица је била чврста па су […]

четвртак, јул 10, 2014 / 08:09

Репрезентација Аргентина пласирала се у финале Свјетског првенства побједом над Холандијом 4:2 на пенале. За титулу првака бориће се са Њемачком.

Јунак пенал серије био је голман “гаучоса” Ромеро који је одбранио шутеве Влару и Снајдеру, те одвео Аргентину четврти пут у финале СП задржави максималан учинак у полуфиналима.

Утакмица је била чврста па су најбољи играчи били штопер Холандије Рон Влар те задњи везни Аргентине Хавијер Маскерано који је одиграо понајбољу утакмицу за репрезентацију у каријери.

Најбоље шансе за погодак током регуларног дијела утакмице имао је Гонзало Игуаин, мада ни једна није била од стопостотних.

Холанђани током 90 минута нису имали шут у оквир гола, а онда је у 91. минуту Робен сјајним соло-продором изашао на Ромера, али је Маскерано сјајним клизећим донио продужетке.

У додатних пола сата Аргентина је два пута солидно запријетила, али је оба пута Силесен лако реаговао.

Одлучивали су пенали, Ван Гал није имао више измјена, па је морао да се ослони на Силесена који није одбранио ниједан пенал у каријери.

Тако је и остало, Меси, Гарај и Кун Агуеро су били сигурни, док је с друге стране Сесрхио Ромеро одбранио шутеве Влару, који је отворио серију и искусном Снајдеру. Коначно, Макси Родригес је јако ударио лопту, погодио Силесена, али се лопта снажно одбила под пречку и одвела Аргентину у финале.

Финале Свјетског првенства игра се у недјељу у 22 часа на стадиону Маракана у Рио де Жанеиру.