Партизан у финалу ватерполо Евролиге

Маестралном игром, Партизан савладао загребачку Младост са 12:9 и обезбедио пласман у финале овогодишње Евролиге. Противник у мечу за титулу првака Европе биће бољи у дуелу Про Река и Будве. Одличном игром током цијелог тока меча, у Риму је савладана загребачка Младост са 12:9 (2:1, 4:1, 2:3, 4:3), па ће Партизан имати прилику да игра […]

петак, јун 3, 2011 / 20:41

Маестралном игром, Партизан савладао загребачку Младост са 12:9 и обезбедио пласман у финале овогодишње Евролиге. Противник у мечу за титулу првака Европе биће бољи у дуелу Про Река и Будве.

Одличном игром током цијелог тока меча, у Риму је савладана загребачка Младост са 12:9 (2:1, 4:1, 2:3, 4:3), па ће Партизан имати прилику да игра меч за седму титулу првака Европе у клупској историји.

Партизан је одлично започео меч, повео са 2:0, бодрен од стране великог броја симпатизера црно-белих, којима су подршку пружали и навијачи Будве. Младост је до краја прве четвртине успјела да постигне гол, па се на први одмор отишло вођством Партизана од 2:1.

У другој четвртини, Партизан је показао доминацију и добио тај дио игре са 4:1, па се већ на полувремену наслућивало да ће црно-бели изаћи из овог меча као побједници.

Трећу четвртину изабраници Игора Милановића одиграли су нешто слабије и дозволили противнику да се врати у живот. Загрепчани добијају трећи дио резултатом 3:2 и надају се да до краја могу да стигну бар до продужетака.

Ипак, последњи дио игре Партизан је одиграо изузетно сигурно и није дозволио противнику да се приближи, напротив, црно-бели стижу до највеће предности од 11:6. Последњи гол за црно-беле постиже Душко Пијетловић и тада почиње велико славље на трибинама Форо Италике.

Ватерполисти Партизана сада доста мирно могу да посматрају други полуфинални меч између Про Река и Будве и чекају свог ривала у великом финалу, које црно-бели чекају дугих 35 година.