Мајами граби ка финалу

"Краљ Џејмс" са 35 поена најзаслужнији за нову побједу Хита над Чикаго Булсима, који се налазе на ивици елиминације, 3:1, 101:93 после продужетка у четвртом мечу. Тим са најбољим скором у регуларном дијелу сезоне и МВП Дерик Роуз више немају права на грешку. Мајами Хит воде у финалу Истока са 3:1 и од пласмана у […]

среда, мај 25, 2011 / 13:11

"Краљ Џејмс" са 35 поена најзаслужнији за нову побједу Хита над Чикаго Булсима, који се налазе на ивици елиминације, 3:1, 101:93 после продужетка у четвртом мечу.

Тим са најбољим скором у регуларном дијелу сезоне и МВП Дерик Роуз више немају права на грешку.

Мајами Хит воде у финалу Истока са 3:1 и од пласмана у велико финале плеј-офа дијели их само још једна побједа.

Леброн Џејмс био је играч одлуке у до сада најузбудљивијој утакмици серије, забиљеживши 35 поена (13 у четвртој четвртини), шест скокова, шест асистенција и три блокаде.

Крис Бош додао је 22, а Двејн Вејд у једном од својих слабијих издања – 14 поена. Популарни "Флеш" није се уписао у стријелце читаво друго полувријеме, али је у продужетку дао шест поена.

Тимови су се смјењивали у вођству, а лаки поени постизани су скоро искључиво из контранапада. У позиционој игри је ријетко ко успијевао да дође до изражаја…

Чикаго је у последњој четвртини и продужетку (17 минута) сведен на само 25 поена – 101:93 (16:19, 28:27, 19:22, 22:17, 16:8).

"Повремено имамо ‘празне’ минуте у нападу, али зато константно играмо одбрану и тако себи дајемо шансу да побиједимо", изјавио је Џејмс.

Пети меч игра се у Чикагу у ноћи између четвртка и петка, а евентуални шести у Мајамију, два дана касније.

Булси су имали шансу да побиједе у регуларном току, али је Роуз реализовао једно од два слободна бацања (85:85) и промашио два скок-шута, други на само секунду прије краја. На другој страни је промашио Вејд, а Џејмс направио фаул у нападу.

"Ако сте кошаркашки фан, могли сте да уживате. Нико није желио да изгуби, било је питање ко ће имати јачу вољу", констатовао је Вејд.

Одбрана Мајамија ограничила је Роузу простор за улазе под кош, па се често рјешавао на покушаје са дистанце. Зато је за своја 23 поена "потрошио" чак 27 шутева, а Луол Денг и Карлос Бузер – убацили по 20 поена – заједно свега 30.