Aргентина испала, Тевез трагичар

Плачи, Аргентино! Репрезентација домаћина првенства Јужне Америке елиминисана је већ у четвртфиналу тог такмичења од Уругваја, послије пенал серије! У регуларном дијелу изузетно напетог меча у Санта Феу (показано 13 жутих и два црвена картона), резултат је био 1:1, као и послије продужетака, а у рулету, више среће, али и мирноће, имали су Уруси, који […]

недеља, јул 17, 2011 / 11:06

Плачи, Аргентино! Репрезентација домаћина првенства Јужне Америке елиминисана је већ у четвртфиналу тог такмичења од Уругваја, послије пенал серије!

У регуларном дијелу изузетно напетог меча у Санта Феу (показано 13 жутих и два црвена картона), резултат је био 1:1, као и послије продужетака, а у рулету, више среће, али и мирноће, имали су Уруси, који су савршено извели свих пет удараца. Трагичар меча био је Карлос Тевез, нападач гаучоса, коме је Фернандо Муслера прочитао намјеру у трећој серији.

Уругвај, званично четврта селекција на свијету, у борби за финале састаће се са Перуом који је нешто раније савладао Колумбију резултатом 2:0 послије продужетака.

Да се чети Серхиа Батисте не пише добро било је видно већ у седмом минуту када су Уругвајци, преко Дијега Переза, дошли у вођство. Поготку везног играча претходио је дуг центаршут, скоро са центра, Дијега Форлана, и одличан скок и ударац главом Касереса. Голман Аргентине је успио да се пружи и спријечи да лопта уђе у гол, али не и да стигне да "покрије" угао када је Перез натрчао и послао је иза гол линије. Један дефанзивац Аргентине је успио да лопту испуца у поље, али тек када је она цијелим обимом већ била у голу.

Аргентиници су изједначили десетак минута касније послије комбинације играча Барселоне и Реала, Месија и Игуаина. Најприје је најбољи играч планете "повукао" лопту по десном боку, ушао мало у средину, а онда је милиметарски прецизним центаршутем погодио саиграча у чело, а овоме није било тешко да матира Муслеру и донесе велику радост међу навијачима на стадиону. Ипак, испоставило се да је то био и последњи погодак у регуларном дијелу меча, иако је било шанси и на једној и на другој страни, оне најбоље у првих 45 минута.

Игуаин је још једном затресао мрежу, али је тај гол поништен због офсајда, док су на другој страни Уругвајци погодили пречку.

Оба тима меч су завршила се играчем мање на терену, с тим да су Уругвајци били бројчано инфериорнији од 39. минута када је стријелац гола Перез морао раније на туширање због два жута картона. Из истог разлога, али тек три минута прије краја регуларног тока у свлачионицу је морао и Маскерано.

У пенал серији, рекосмо, једино је Карлос Тевез био непрецизан, док су голове за Аргентину постигли Меси, Бурдизо, Пасторе и Игуаин, а за Уругвај Форлан, Суарез, Скоти, Гаргано и Касерес.

У преосталим мечевима четвртфинала састаће се Бразил – Парагвај и Чиле – Венецуела.