Почела регионална лига: Борац убједљив против Вардара

Борац м:тел је одлично кренуо у регионалној СЕХА лиги савладавши на старту скопски Вардар са убједљивих 37:29 (16:13). Екипа Борца овог љета претрпила је много измјена, неколико битних играча је отишло, дошло је неколико великих појачања, а судећи по првом такмичарском мечу тренер Драган Марковић одлично је посложио коцкице. Његова екипа контролисала је цијели меч […]

субота, септембар 10, 2011 / 19:58

Борац м:тел је одлично кренуо у регионалној СЕХА лиги савладавши на старту скопски Вардар са убједљивих 37:29 (16:13).

Екипа Борца овог љета претрпила је много измјена, неколико битних играча је отишло, дошло је неколико великих појачања, а судећи по првом такмичарском мечу тренер Драган Марковић одлично је посложио коцкице.

Његова екипа контролисала је цијели меч и на крају у првом колу регионалне СЕХА лиге са 37:29 заслужено савладала македонски тим који са клупе води један од најбољих рукометаша свих времена Веселин Вујовић.

Борац је повео на старту и водио практично сво вријеме дозволивши гостима из Македоније само да изједначе на 5:5 и затим поведу 6:5 што је било једино вођство екипе Веселина Вујовића на овом мечу.
Рукометаши Борца успјели су да пред само 900 гледалаца у дворани Борик врате предност коју су затим полако повећавали па се на одмор отишло са резултатом 16:13.

У другом полувремену иста слика иако је Вардар успио да одмах по повратку из свлачионице приђе на 16:15. Услиједила су међутим два гола Борца који се одлијепио на пристојни плус три, али Борчеви играчи нису се тиме задовољили.

Домаћи рукометаши наставили су са одличном игром и у другој половини другог полувремена потпуно сломили противника и на крају заслужено славили са осам голова разлике 37:29.

Најзаслужнији за велики тријумф Борца били су појачање из Србије Ђукић са постигнутих десет голова, али и повратник у редове Борца Бојан Љубишић који је бриљирао на голу и на крају уписао 20 успјешних одбрана.

„Задовољан сам што смо остварили важну побједу против добре екипе која има три-четири репрезентативца са преко 100 наступа. Показали смо да смо уиграна, а најбитније је да смо у првом полувремену остварили резултат и имали добру атмосферу. На правом смо путу, ова екипа има велики потенцијал, треба да наставимо овако да радимо и наравно да наставимо са добрим резултатима“, изјавио је за МОНДО послије утакмице јунак домаће екипе Бојан Љубишић.

Он ипак истиче да заслуге за његово одлично вече припадају и његовим саиграчима.

„Одбрана је била та која је тјерала њихове играче да шутају тамо гдје ја хоћу, односно гдје ми хоћемо. Одбрана је та која ми је много помогла“,истакао је Љубишић.

БОРАЦ м:тел – Вардар 37:29 (16:13)

Дворана: Борик. Гледалаца: 900. Судије: Матија Губица, Борис Милошевић (Хрватска). Седмерци: 4-4, 2-0. Искључења: 8 минута

Борац м:тел: Блажевић, Љубишић 20 одбрана (1 седмерац), Ђукић 10, Хасељић, Сабљић 5, Панић 3, Тешић 1, Стојановић 5 (4), Микић, Мандић, Шубара 1, Обрадовић 3, Карачић 3, Тривунџа 6, Челић, Врањеш. Тренер: Драган Марковић.

Вардар Про: Абаџић 1 одбрана, Ристевски 6 одбрана, Стилов 2, Ојлески 3, Николић 2, Симовић 2, Додер 6, Вујовић 4, Кукоски, Собол 3, Петрић 1, Јовчевски 3, Марковић 2, Лазаров, Георгијевски, Абутовић 1. Тренер: Веселин Вујовић.