22:13 Најгори: Два деветнаестогодишњака из Белгије ухапшени због кријумчарења мрава18:41 Док се у Украјини хладно ратује, Запад се спрема за повратак на руско тржиште14:21 Џендерлуци из Небеске Србије: Први пут на једном лету, сво особље у авиону биле жене14:17 Лавров: У Сумију смо гађали састанак војних званичника НАТО и режима у Кијеву14:11 Кошарац о високој политици: Русија не утиче малигно, већ ЕУ и бивша америчка администрација13:35 Горан Петронијевић: Неко из Хашког Механизма треба провјерити Караџићево стање у затвору13:32 Ухапшени двадесетчетворогодишњаци у Брчком: Пуцали, па оптужени за покушај убиства13:27 Вашингтон и Брисел сада мало ипак преговарају о тарифама и, кажу, добро им иде18:12 Илон Маск против Опен АИ: У име човјечанства или личног профита?16:09 Киргиски пуковник: НАТО не може да замјени Русију у бившим републикама СССР

Кина: Санкције неће ријешити проблем Ирана

Санкције не могу суштински ријешити проблем нуклеарног програма Ирана, изјавио је данас Хонг Леи, портпарол кинеског Министарства иностраних послова, док Иран поново пријети одмаздом. Портпарол је ово изјавио након што је Међународна агенција за атомску енергију објавила извјештај који оптужује Техеран да покушава да развије атомску бомбу. Он је нагласио да је Кина против коришћења […]

четвртак, новембар 10, 2011 / 12:00

Санкције не могу суштински ријешити проблем нуклеарног програма Ирана, изјавио је данас Хонг Леи, портпарол кинеског Министарства иностраних послова, док Иран поново пријети одмаздом.

Портпарол је ово изјавио након што је Међународна агенција за атомску енергију објавила извјештај који оптужује Техеран да покушава да развије атомску бомбу.

Он је нагласио да је Кина против коришћења силе у међународним односима.

Кина је Ирану највећи спољнотрговински партнер, али је подржала увођење санкција као средство да се Иран убиједи да прекине са програмом обогаћивањем уранијума и да започне преговоре у вези са својим нуклеарним програмом.

Међународна агенција за атомску енергију (ИАЕА) у документу је представила до детаља нове доказе о томе да је Исламска Република у прошлости покушала да развије нуклерано наоружање.

У извјештају ИАЕА указује се на истраживања о "нуклеарним експлозивима" која је Иран обавио 2008. и 2009. године и додаје да Техеран можда и данас проводи активности из спорне области

Велике силе из групе шест држава /Кина, САД, Француска, Британија, Русија и Њемачка/ које су се бавиле питањем иранског нуклеарног програма различито су реаговале на овај извјештај.

САД разматра начине о могућем додатном притиску на Иран, Француска и Велика Британија су за нове и јаче санкције против Ирана док Русија као и Кина наводе да неће подржати нове санкције, оцјењујући да нема ништа фундаментално ново у извјештају ИАЕА.



Оставите одговор