Звездина побједа у Пиониру, букти нада за Топ 16

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у Београду екипу литванског Лијетувос Ритаса са 88:77 (19:16, 23:24, 20:16, 26:21), у посљедњој утакмици 5. кола Д групе Евролиге. Црвено-бијели су другом побједом повећали шансе за пласман у Топ 16 фазу, док су Литванци претрпјели четврти пораз и остали на зачељу табеле. Изједанчену игру гледали смо у првом полувремену. […]

петак, новембар 15, 2013 / 23:10

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у Београду екипу литванског Лијетувос Ритаса са 88:77 (19:16, 23:24, 20:16, 26:21), у посљедњој утакмици 5. кола Д групе Евролиге.

Црвено-бијели су другом побједом повећали шансе за пласман у Топ 16 фазу, док су Литванци претрпјели четврти пораз и остали на зачељу табеле.

Изједанчену игру гледали смо у првом полувремену. Звезда је у већем дијелу тог периода била у предности, али никако није успијевала да се одлијепи од неугодног ривала, који је тројке шутирао преко 50 процената.

За побједу црвено-бијелих преломна је била трећа четвртина, када је Звезда одличном одбраном успјела да остави ривала на шест поена предности и направила увертиру за посљедњу деоницу.

Гостима је у наставку тотално стао шут са дистанце, тако да су црвено-бијели у једном тренутку посљедње четвртине стекли и 15 поена предности.

Ипак, у самом финишу, одбрана домаће екипе некако је олабавила, па су Литванци смањили предност на коначних минус 11 – 77:88.

Најефикаснији у побједничкој екипи био је Блажич са 16 поена, док су још четворица имали двоцифрен учинак – Шилб (14), Марјановић, Катић и Нелсон (по 12). Код гостију, Сеибутис и Гецевичијус постигли су по 17 поена.

Треба напоменути да је меч одигран пред 7.500 навијача Црвене звезде, који су током цијелог меча пружали велику подршку свом тиму.

Црвена звезда у 6. колу сљедеће недеље игра на гостујућем терену против Локомотиве Кубањ.