Звезда ремизирала у Требињу

Фудбалери Црвене звезде одиграли су 1:1 са Леотаром у хуманитарном мечу одржаном у Требињу. Црвено-бели су наступили у сјајној атмосфери, пред 7.000 навијача, а повели су голом Андрије Калуђеровића у 30. минуту. Вођство црвено-белих трајало је до 79. минута када је Аргентинац Канарио успио да донесе Леотару изједначење, тиме и да постави коначни резултат. Домаћин […]

недеља, фебруар 27, 2011 / 18:30

Фудбалери Црвене звезде одиграли су 1:1 са Леотаром у хуманитарном мечу одржаном у Требињу.

Домаћин је први и имао шансу и то већ у трећем минуту када је шут Марјановића одбранио Стаменковић. Два минута касније Евандро је главом послао лопту покрај гола, а потом је Звезда "додала гас"

На додавање Евандра Калуђеровић је у 20. минуту погодио стативу, а шест минута касније бравура голмана Миленковић спријечила је "већ виђен" погодак након Јевтићевог шута главом. Ипак, недуго затим Звезда је повела преко Калуђеровића који је искористио велику грешку дотадашњег јунака, Миленковића, коме је лопта из наручја испала на ивици шеснаестерца

Једно од обиљежја ове утакмице био и повратак на терен Звездиног дефанзивца Милана Вилотића. Испраћен овацијама, Вилотић је у игру ушао у 65. минуту, после више од шест мјесеци паузе.

У 72. минуту, Славко Перовић користи добру асистенцију Дарка Лазовића, улази у шеснаестерац, и са осам метара лијевом ногом лопту шаље право на пречку. Минут касније, исти играч са пет метара главом промашује зицер, после центаршута Нинкова.

Казна за Звездине промашаје услиједила је у 70. минуту када је Аргентинац Цезар био најсналажљивији у казненом простору и главом са десет метара погодио мрежу за коначних 1:1.

Утакмица, која служи екипи Роберта Просинечког као још једна провјера пред одложени почетак другог дијела сезоне, има хуманитарни каратер и сав приход је намијењен лијечењу од леукемије дјечака Огњена Гудеља.