Звезда разбила Кућу Лаборал

Кошаркаши Црвене звезде савладали су вечерас у Виторији екипу домаће Лаборал Куће са 86:66 (21:22, 20:12, 25:16, 20:16), у утакмици 5. кола Д групе Евролиге. Црвено-бијели су освојили изузетно значајне бодове и направили крупан корак ка пласману у Топ 16 фазу, а трећом побједом преузели су друго мјесто на табели иза Олимпијакоса. Српски тим потпуно […]

четвртак, новембар 13, 2014 / 22:52

Кошаркаши Црвене звезде савладали су вечерас у Виторији екипу домаће Лаборал Куће са 86:66 (21:22, 20:12, 25:16, 20:16), у утакмици 5. кола Д групе Евролиге.

Црвено-бијели су освојили изузетно значајне бодове и направили крупан корак ка пласману у Топ 16 фазу, а трећом побједом преузели су друго мјесто на табели иза Олимпијакоса.

Српски тим потпуно је надиграо шпанског представника из Баскије. Након почетног испитивања снага изабраници тренера Дејана Радоњића у наставку су преузели контролу и диктирали темпо одржавајући сталну предност.

Да ће Лаборал остати без жељеног успјеха најавио је сјајни Лука Митровић када је са двије тројке донио црвено-бијелима у трећој четвртини вођство од 14 поена разлике (52:38 и 54:40).

Црвена звезда није попуштала и незадрживо грабила ка циљу, а одличну игру крунисала је у последњој четвртини, када је дефинитивно сломила отпор Лаборала и отишла на 20 поена предности осам минута прије краја (72:52).

Домаћи тим био је без идеје како да се на прави начин супротстави расположеним црвено-бијелима који су бриљирали под оба коша и одиграли најбољу утакмицу ове сезоне.

Радоњићев тим до тријумфа предводили су Митровић са 17, изванредни Цирбес са 15, Вилијамс са 14 и Марјановцих са 12 поена, док је код домаћина бољи од осталих био Шенгелија са 20.

Црвена звезда наредну утакмицу игра 21. новембра на гостујућем терену против Галатасараја.