Звезда опет поклекла, Партизан на корак до титуле

У другом мечу финала кошаркашког плеј-офа шампион као гост савладао Црвену звезду са 71:69 (16:22, 17:21, 19:11, 19:15). Партизан је савладао Црвену звезду у другом мечу финала плеј-офа Првенства Србије, са 71:69 (16:22, 17:21, 19:11, 19:15) и тако повео са 2:0. Трећи меч је прекосутра у 19 ч, када ће Партизан као домаћин имати шансу […]

субота, јун 8, 2013 / 07:28

У другом мечу финала кошаркашког плеј-офа шампион као гост савладао Црвену звезду са 71:69 (16:22, 17:21, 19:11, 19:15).

Партизан је савладао Црвену звезду у другом мечу финала плеј-офа Првенства Србије, са 71:69 (16:22, 17:21, 19:11, 19:15) и тако повео са 2:0. Трећи меч је прекосутра у 19 ч, када ће Партизан као домаћин имати шансу за нову титулу.

„Црно-белих” су у трећем минуту имали своје највеће вођство (5:1), а „црвено-бели” су их брзо стигли и играли знатно боље до одласка на одмор. Звезда је већ у 16. минуту имала 14 поена предности (37:24, Савовић), највише захваљујући Симоновићу и Катићу, али су гости успели да им се приближе почетком треће четвртине после Гордићеве тројке (46:43). Од тог тренутка играло се много чвршће у одбрани.

Трећу четвртину, коју су гости добили са 19:11, обележио је плејмејкер Гордић, јунак једног „вечитог дербија” ове године.

У првим секундама последње деонице шампион је после дуже времена имао напад за вођство, али је Звезда одбранила два поена разлике. „Црно-бели” не само да нису успели да преокрену већ је већ у првом следећем нападу њихов капитен и један од најбољих играча Лучић добио пету личну грешку, после фаула над Катићем у нападу.

Изгледало је да ће Звезда имати знатно лакши посао. Ипак, Партизан је захваљујући својим Французима (Ловерњ 2+1 и Вестерман 2) успео да изједначи четири минута пре краја – 59:59. Тренер Радоњић је био принуђен да тражи трајм-аут.

Два минута и 21 секунд пре краја Вујошевић је позвао своје играче на клупу да би зауставио налет Звезде. После Катићевих „пенала” Симоновић, који је пружио једну од бољих партија ове сезоне (пет тројки), успева да погоди нову тројку преко Бертанса – 64:59. Међутим, пар секунди после тајм-аута Богдановић враћа госте у игру – 64:62.

Звезда је имала поен предности (67:66) и лопту у рукама 30 секунда пре краја, али је погрешила у нападу. Вестерман је пронашао Бертанса који је 19 секунди до завршетка погодио тројку – 69:67 за Партизан.

Симоновић је покушао да тројком врати предност Звезди, али није успео. На другој страни Милосављевић је убацио једно бацање (70:67 за Партизан). „Црвено-бели” су само успели да ублаже пораз преко Нелсона.

Дворана: „Пионир”. Гледалаца: 5.000. Судије: Белошевић, Јовчић, Обркнежевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ђокић, Суботић 2, Ракочевић 7, Митровић, Лазић, Симоновић 17, Миловановић, Савовић 13, Катић 17, Радивојевић 4, Нелсон 9, Скот. Тренер: Радоњић.

ПАРТИЗАН: Андрић, Ловрењ 7, Милутинов 2, Вестерман 4, Гордић 9, Лучић 7, Милосављевић 9, Богдановић 11, Гагић 6, Мусли 3, Ђекић, Бертанс 13. Тренер: Вујошевић.