Запаљен прелаз Јариње, Брњак под контролом Албанаца

Младићи, њих око 50, дошли су из правца Косовске Митровице, затражили од окупљених да се удаље од пункта, а потом су почели да руше и пале објекат на прелазу. Службеници, који су до тог тренутка били на Јарињу, побјегли су ка пункту МУП-а Србије код Руднице, у правцу Рашке. Послије баченог молотовљевог коктела, покренут је […]

среда, јул 27, 2011 / 20:48

Младићи, њих око 50, дошли су из правца Косовске Митровице, затражили од окупљених да се удаље од пункта, а потом су почели да руше и пале објекат на прелазу.

Службеници, који су до тог тренутка били на Јарињу, побјегли су ка пункту МУП-а Србије код Руднице, у правцу Рашке.

Послије баченог молотовљевог коктела, покренут је и багер са оближњих барикада, којим су наставили да руше кућице на Јарињу.

Потом се чула и рафална паљба. Ватру су, вјероватно, отворили припадници Кфора на које је група изгредника бацила молотовљев коктел.

Током вечери, екипа извјештача агенције Танјуг нападнута је на путу од Лепосавића ка Јарињу. Непознати човјек је сниматеља ударио камером, разбио му главу, монтажер је испребијан, а новинар, срећом, није повријеђен.

На прелазу Брњак је мирно.

Горан Богдановић и Борислав Стефановић стигли су на пункт Јариње. Они су, са командантом Кфора Ерхардом Билером, током цијелог дана преговарали о враћању српских службеника и на прелаз Брњак.

Са Билером је требало поново да се састану на Јарињу, али је прелаз запаљен непосредно прије заказаног састанка. Богдановић осудио је паљење пункта и позвао Србе са сјевера Косова да не дозволе да екстремне групе изазову сукобе.

Еулекс је појачао полицијске патроле на сјеверу Косова и у сталном је контакту са мисијом Кфора, саопштено је из мисије ЕУ на Косову. "Насиље никоме не користи", наводи Еулекс у саопштењу и изражава забринутост због ситуације на сјеверу покрајине.

"Заштита и безбједност свих људи је најважнија", наводи Еулекс и додаје да наставља да активно ради како би то обезбиједио. Еулекс позива све стране да покажу уздржаност и сачувају мир у овом тренутку и наглашава да ће наставити да обезбјеђује прелазе Јариње и Брњак.

Ово је други пут да административни пункт гори. Тај прелаз запаљен je и два дана након једностраног проглашења независности Косова, фебруара 2008. године.



0 КОМЕНТАРА

  1. Читам у Авазу да је премијер Норвешке „Stoltenberg je novinarima rekao da će „još više demokratije“ biti odgovor na dva napada Andersa Beringa Breivika, u kojima je u petak u Oslu i na ostrvu Utoji poginulo 76 osoba.“
    Том логиком долазимо да је власт Србије одлучила продати српске мученике на Космету као дебеле свиње,само да би се опрали од нечега гдје нема наше колективне кривице.

  2. Неколико је симптоматичних стварчица око ове ситуације.

    Министар унутрашњих послова 2 или 3 дана прије овога најављује Олују на КиМ. Предсједник за то вријеме, по обичају када се нешто важно дешава или треба да се деси, је у иностранству. Уопште ме не би изненадило да је ово усаглашено на једном од тих преговора у Србији са албанском страном како би Србија скинула још једну „љагу“. Јосиповић и Борис су веома добри другови па учешће хрватскох снага у оквиру КФОР- а такође има смисла… Све је могуће!

  3. Нема сада Бориса Тадића да као приликом хапшења генерала Младића и Горана Хаџића свечаним гласом прогласи државни успјех.

    Сигуран сам да неће добро завршити, јер је издао Косово. Прихватио је да зажмири док Шиптари не поклопе Косово 100%. Нема храбрости да га јавно преда, а убрзо ће убјеђивати народ како се треба одрећи Косова ради „европске будућности“. Упропастили су онако богату земљу. Идиоти!
    Јуче сам се као мало дијете радовао да српска компанија купује „Фруктал“. Наравно, кад је све дао будзашто хрватским фирмама, а Срби у Хрватској нису добро дошли ни кад доносе капитал.

Оставите одговор