Западна коалиција напада Асадове снаге, Турцима се не иде из Ирака

Русија је озбиљно забринута због извјештаја да су коалиционе снаге предвођене САД извеле ваздушне ударе на снаге сиријске Владе у области Деир ез-Зор, саопштило је руско Министарство спољних послова. У саопштењу се наводи да присуство турских снага у Ираку у близини Мосула представља "озбиљан фактор тензија". "Турске снаге дошле су ту без одобрења ирачке Владе", […]

Уторак, децембар 8, 2015 / 16:28

Русија је озбиљно забринута због извјештаја да су коалиционе снаге предвођене САД извеле ваздушне ударе на снаге сиријске Владе у области Деир ез-Зор, саопштило је руско Министарство спољних послова.

У саопштењу се наводи да присуство турских снага у Ираку у близини Мосула представља "озбиљан фактор тензија".

"Турске снаге дошле су ту без одобрења ирачке Владе", наводи се у саопштењу руског Министарства спољних послова.

Турски министар спољних послова Мевлут Чавушоглу изјавио је да Анкара тренутно не намерава да повуче војску из Ирака.

Турски министар рекао је то приликом сусрета са ирачким колегом Ибрахимом ел Џафаријем, а пренио портпарол Министарства Танжу Билгич.

Чавушоглу је додао да Анкара такође не намјерава да шаље додатне трупе на сјевер Ирака.

У недељу је премијер Ирака Хајдер ел Абади изјавио да Багдад може прибјећи било којим мјерама, укључујући обраћање Савјету безбједности УН, уколико Турска не напусти територију Ирака у наредних 48 сати.

Ирачки устаници најавили су да ће применити адекватне мјере уколико Турска у предвиђеном року не повуче своје снаге са севера Ирака.

„Уколико Турци не напусте нашу територију у року који је одредила ирачка власт, примјенићемо адекватне мјере“ рекао је портпарол ирачких устаника Карим ел Нури.



Оставите одговор