Вулверхемптон платио цех на Олд TраФорду

Фудбалери Манчестер Јунајтеда побиједили су данас на свом стадиону Вуверхемптон са 4:1 у утакмици 15. кола Премијер лиге и, барем донекле, искупили се пред својим навијачима за елиминацију из Лиге шампиона. У тиму Јунајтеда није било тешко повријеђеног капитена Немање Видића, али су "ђаволи" без већих проблема сломили отпор гостију за које је од 32. […]

субота, децембар 10, 2011 / 22:23

Фудбалери Манчестер Јунајтеда побиједили су данас на свом стадиону Вуверхемптон са 4:1 у утакмици 15. кола Премијер лиге и, барем донекле, искупили се пред својим навијачима за елиминацију из Лиге шампиона.

У тиму Јунајтеда није било тешко повријеђеног капитена Немање Видића, али су "ђаволи" без већих проблема сломили отпор гостију за које је од 32. минута играо Ненад Милијаш.

По два гола расположених Нанија и Вејна Рунија били су довољни да Јунајтед забиљежи победу и приближи се на два бода заостатка за водећим Манчестер Ситијем који у понедељак гостује Челсију.

Серију добрих резултата наставио је Арсенал који је код куће, уз доста проблема, савладао Евертон са 1:0. Још једном ове сезоне херој навијача на Емирејтсу био је Робин ван Перси који је затресао противничку мрежу у 70. минуту.

Нову, седму првенствену побједу остварио је Ливерпул који је код куће побиједио Квинс Парк Ренџерс са 1:0, а стријелац јединог гола био је Луис Суарез у 47. минуту.

Tрку са водећим екипама полако је почео да губи Нјукасл, који је изгубио на гостовању Норичу са 4:2, док је Виган побиједио домаћи ВБА са 2:1 и побјегао са последњег мјеста на табели.