Војводина побиједила Звезду, Партизан све даље

Фудбалери Партизана на зимску паузу у првенству Србије одлазе са чак десет бодова предности у односу на Црвену звезду јер су, за разлику од црно-белих који су побиједили у Лучанима екипу Металца са 3:0, београдски црвено-бели у дербију 15. кола Суперлиге пред празним трибинама Маракане изгубили од Војводине са 2:0. Без подршке публике на коју […]

субота, децембар 10, 2011 / 16:41

Без подршке публике на коју су се навикли када су домаћини, фудбалери Црвене звезде су у меч са новосадским Суперлигашем ушли под великим притиском, јер је предност браниоца титуле већ била велика, а велик је био и тим који им се у суботу супротставио.

Дејан Вукићевић је поставио и одличну тактику за Звездину уобичајену игру кратких додавања, а прилично флексибилан бедем гостију лако се трансформисао у опасне нападе који нису често виђени у српском фудбалу. Неријетко су и петорица, шесторица играча Воше кретала у контранападе, које није омео ни поништен гол на почетку меча, када је фаул Љубинковића над Бајковићем, који је шутнут у руку, онемогућио госте да поведу.

На поготке се чекало све до средине другог дијела меча, када је на сцену ступио 21-годишњи резервиста Војводине Мирослав Стевановић. Он је у 66. минуту искористио очајну интервенцију Звездиног голмана Бајковића, који је узалуд потрчао ван казненог простора ка Оумаруу, а како је услиједила правовремена аситенција, Стевановићу, који је био на средини ивице казненог простора, није било тешко да одатле упути неодбрањив шут који два преостала Звездина дефанзивца нису успјела да зауставе.

Јунак Новсађана, Стевановић, завршио је у 87. минуту контранапад додавањем у средину ка неометаном Љубинковићу који је упутио лопту у празан дио мреже за коначних 0:2 на Маракани и прилазак Војводине на “-2” у односу на другопласирану Звезду.

У Лучанима су црно-бели имали прилично проблема са сопственим здрављем, али се на терену то баш и није могло примјетити. Мучнина и повраћање напрасно су припријетили да десеткују актуелног шампиона, из планиране прве поставе испао је Марко Шћеповић, а остали са тим симптомима су ипак изразили жељу да заиграју.

И, управо је Шћеповићева замјена, Бразилац Едуардо, већ у десетом минуту постигао гол, и то правом мајсторијом: са ивице казненог простора упутио је лопту у супротан горњи угао гола немоћног Кљајића, најавивши тако да ће се Партизан и са овим ривалом поигравати.

А управо се то и десило, јер су црно-бели и поред здравствених тешкоћа константно били опасни по супарнички гол, а пред одлазак на предах Стефан Бабовић је, у 42. минуту, са лијеве стране извео слободан ударац и, пребацивши живи зид, постигао гол.

Коначних и више него заслужени 3:0 дјело је Звонимира Вукића, који је осми гол у овој сезони дао на приземну асистенцију Лазевског са лијевог крила, одигравши “из прве” на то додавање – што је лопту послало у даљи, небрањени дио мреже.