Вече за памћење Атлетика из Билбаа

Побједа Атлетик Билбаоа на Олд Трафорду била је најспектакуларнији дио вечери у којој су одигране прве утакмице осмине финала лиге Европе. Домаћин је повео голом Рунија у 22. минуту, након одличне комбинације Гигса и Ернандеза. Баскијци су изједначили у 44. поготком Љорентеа. Куражну игру гости су крунисали у 72. минуту, када је Де Маркос после […]

петак, март 9, 2012 / 00:20

Побједа Атлетик Билбаоа на Олд Трафорду била је најспектакуларнији дио вечери у којој су одигране прве утакмице осмине финала лиге Европе.

Домаћин је повео голом Рунија у 22. минуту, након одличне комбинације Гигса и Ернандеза. Баскијци су изједначили у 44. поготком Љорентеа. Куражну игру гости су крунисали у 72. минуту, када је Де Маркос после бриљантне акције и луцидног проигравања Херере, који је „свијећом” пребацио одбрану Јунајтеда.

Тачку на фантастичну партију Атлетика ставио је Муниаин у 90, пошто је одбијену лопту закуцао под пречку. Руни је у другом минуту надокнаде из једнанаестерца ипак преполовио предност гостију.

Највећи профит у првој половини ових дуела остварио је Олимпијакос. Тим наших повријеђених интернационалаца Пантелића и Фејсе побиједио је у гостима у Харкову украјински Металист с 1:0. Давид Фустер је у 50. минуту матирао голмана Горјанова.

Валенсија је побиједила ПСВ Ајндховен са 4:2, иако је после 56 минута било 4:0. АЗ је у Алкмару побиједио Удинзе са 2:0, док су Стандард и Хановер у Лијежу одиграли неријешено – 2:2

Атлетико је у Мадриду савладао Бешикташ с 3:1. „Јорганџије” су за само 13 минута стигле до велике предности. Салвио у 24. и 27. и Адријан Лопез у 37. су матирали голмана Гонена, али је Симао поготком у 53. донио наду турском тиму да у реваншу на свом терену може да направи изненађење и елиминише фаворизованог ривала.

Голом Лука де Јонга у 61. минуту са бијеле тачке Твенте је побиједио Шалке с 1:0. Одлучујућем тренутку претходио је прекршај Матипа над доцнијим стријелцем у казненом простору гостију, због којег је арбитар Томсон из Шкотске досудио најстрожу казну, а фудбалеру њемачког представника показао пут у свлачионицу.

Валенсија је повела с 4:0 головима Виктора Руиза (11. минут), Солдада (13. и 43. из пенала) и Пјатија (56), али је ПСВ у финишу ублажио пораз преко Тоивонена (83. пенал) и Вајналдума (90).

Мартенс (63) и Фалкенбург (84) донијели су значајну предност АЗ Алкмару против Удинезеа 2:0. Хановер је остао непоражен у Лијежу 2:2. Штиндл је довео госте у вођство с бијеле тачке (22), али су Бујенс (27) и Чите (30) преокренули резултат у корист Стандарда. Коначан исход поставио је Дијуф (56).

Манчестер јунајтед – Атлетик 2:3 (1:1)

Стандард – Хановер 2:2 (2:1)

Валенсија – ПСВ Ајндховен 4:2 (3:0)

АЗ Алкмар – Удинезе 2:0 (0:0)

Металист – Олимпијакос 0:1 (0:0)

Спортинг – Манчестер сити 1:0 (0:0)

Твенте – Шалке 1:0 (0:0)

Атлетико – Бешикташ 3:1 (3:0)