Већ 10 голова у групи Б: Чиле побиједио Аустралију

Синоћ касно завршена је друга утакмица Б групе, Чиле је оправдао улогу фаворита и савладао Аустралију са 3:1 (2:1). У другом колу Чиле се састаје са Шпанијом, док Аустралија игра против Холандије. Изузетно узбудљив меч на Пантанал Арени пред нешто више од 40.000 гледалаца. Чилеанци су стигли до заслужене победе, али ни Аустралија није била […]

субота, јун 14, 2014 / 10:37

Синоћ касно завршена је друга утакмица Б групе, Чиле је оправдао улогу фаворита и савладао Аустралију са 3:1 (2:1). У другом колу Чиле се састаје са Шпанијом, док Аустралија игра против Холандије.

Изузетно узбудљив меч на Пантанал Арени пред нешто више од 40.000 гледалаца. Чилеанци су стигли до заслужене победе, али ни Аустралија није била без шаси да извуче барем један бод. Чиле је освојио три бода и сада им предстоји дуел са рањеним Шпанцима. Аустралија, која је аутсајдер у овој групи опстанак ће морати да потражи у дуелу са Холандијом.

Чиле је већ у 14. минуту водио са 2:0. Прво је Алексис Санчез затресао мрежу у 12. минуту. Кенгури нису стигли ни да се освесте од првог ударца, уследио је нови шок. Само два минута касније прецизан је био Валдивија.

Тада се очекивало да ће Чилеанци до врха напунити мрежу противника у наставку сусрета. Међутим, игра се распламсала, Аустралија је коначно повезала редове, запријетила и до полувремена смањила предност противника. Одличну игру голом је крунисао Кејхил у 35. минуту.

Шансе су се ређале пред оба гола, Кејхил је имао прилику да изједначи али његов шут зауставио је голман Браво, тако да се на одмор отишло са предношћу домаћина од 2:1.

Наставак сусрета донио је још више узбуђења. Аустралија је покушавала да стигне до гола, у неколико наврата на том путу им се испријечио голман Браво. С друге стране домаћин је константно притискао одбрану гостију како би што прије овјерио побједу.

Коначни резултат постављен је у 92. минуту, стријелац је био Бесежур, који је тако угасио све наде Аустралијанаца да ће остати непоражени, а свом тиму осигурао побједу.

Погледајте с каквом су мотивационом поруком Чилеанци испраћени у Бразил. Актери снимка су наравно – чувени чилеански рудари, који су 2010. године спасени након што су провели су два мјесеца на дубини од око 600 метара испод земље.