Ватерполисти Србије у финалу Свјетске лиге

Ватерполо репрезентација Србије пласирала се у финале завршног турнира Свјетске лиге у Фиренци, пошто је синоћ у полуфиналу побиједила државни тим САД резултатом 8:5 (3:1, 2:0, 2:1, 1:3). Противник најбољим српским ватерполистима у финалном окршају, који је заказан за данас од 20.30 часова, биће репрезентација Италије која је у полуфиналу побиједила Хрватску. Побједник турнира у […]

недеља, јун 26, 2011 / 10:22

Ватерполо репрезентација Србије пласирала се у финале завршног турнира Свјетске лиге у Фиренци, пошто је синоћ у полуфиналу побиједила државни тим САД резултатом 8:5 (3:1, 2:0, 2:1, 1:3).

Противник најбољим српским ватерполистима у финалном окршају, који је заказан за данас од 20.30 часова, биће репрезентација Италије која је у полуфиналу побиједила Хрватску.

Побједник турнира у Фиренци обезбиједиће пласман на Олимпијске игре у Лондону 2012. године.

Србија је била много бољи ривал од Американаца током две и по четвртине, али је онда у игри изабраника селектора Дејана Удовичића дошло до несхватљивог пада. Амерички тим је то искористио и изборио частан пораз, али више од тога ученици Тедија Шредера нису могли.

Срби су у једном тренутку имали предност од 7:1 и у тим тренуцима чинило се да ништа не може зауставити „делфине” на путу до финала.

Веома чврста и агресивна одбрана репрезентације Србије отерала је америчке ватерполисте далеко од гола Слободана Сора. Американци су из минута у минут дјеловали све нервозније, а њихови атаци ка српском голу свели су се на не баш опасне индивидуалне покушаје.

Напад селекције Србије са играчем више био је одличан, па је свима на базену било јасно да како утакмица одмиче „јенки” имају све мање шансе за пласман у финале.

Уследило је, међутим, опуштање у редовима наше репрезентације и то у моменту када се нико томе није надао. Умјесто да рутински приведу меч крају, најбољи српски ватерполисти дозволили су ривалу да постигне неколико везаних погодака, али је ипак било прекасно за последњи налет Американаца.

Србија је успјела да одржи вођство и дође на корак од одбране шампионског пехара у Свјетској лиги, који је освојен прошле године у Нишу.