Убједљив старт ватерполиста Србије на Свјетском првенству

Ватерполо репрезентација Србије данас је убједљиво савладала селекцију Кине са 17:5 (5:1, 3:0, 2:2, 7:2) у утакмици првог кола Групе Б на Свјетском првенству у Шангају. У првој данашњој утакмици ове групе репрезентација Аустралије савладала је Румунију са 9:8. Селекција Србије, која брани титулу свјетског првака, у другом колу 20. јула, игра против Румуније. Изабраници […]

понедељак, јул 18, 2011 / 17:16

Ватерполо репрезентација Србије данас је убједљиво савладала селекцију Кине са 17:5 (5:1, 3:0, 2:2, 7:2) у утакмици првог кола Групе Б на Свјетском првенству у Шангају.

У првој данашњој утакмици ове групе репрезентација Аустралије савладала је Румунију са 9:8.

Селекција Србије, која брани титулу свјетског првака, у другом колу 20. јула, игра против Румуније.

Изабраници Дејана Удовичића без проблема су оправдали улогу великог фаворита против селекције домаћина.

Мрежу Кине са два гола „начео” је Душко Пијетловић, а затим је погодио и Андрија Прлаиновић.

Серију Србије на кратко је прекинуо гол Лијанга, а у завршници периода вођство свјетског шампиона увећали су Милош Ћук и Стефан Митровић.

Ватерполисти Србије задржали су висок ниво игре и у другој четвртини, у којој је двоструки стријелац био Милан Алексић, а један погодак постигао је Филип Филиповић.

Нешто јачи отпор селекција Кине пружила је у трећој четврини у којој је резултат био неријешен 2:2.

Стријелци за Србију у овом периоду били су Милош Ћук и капитен Вања Удовичић, а поготке за Кинезе постигли су Чуфенг Женг и Јуанмин Си.

У посљедњој четвртини виђена је права голеада, а „делфини” су је добили са 7:2. Србија је користила сваку шансу за погодак против недораслог противника, спремајући се тако за наредне мечеве. У финишу се у стријелце уписао и Марко Аврамовић.