У спектакуларном мечу Бразил савладао Италију са 4:2

Фудбалери Бразила побиједили су Италију са 4:2 у фантастичном дуелу последњег кола А групе на Купу Конфедерација. Оба састава обезбиједила су пролаз у полуфинале у прва два кола, па су мајстори на обе стране могли да покажу сав свој таленат. На Фонте нова арени у Салвадору екипа Фелипеа Сколарија повела је голом Дантеа у надокнади […]

недеља, јун 23, 2013 / 00:20

Фудбалери Бразила побиједили су Италију са 4:2 у фантастичном дуелу последњег кола А групе на Купу Конфедерација.

Оба састава обезбиједила су пролаз у полуфинале у прва два кола, па су мајстори на обе стране могли да покажу сав свој таленат.

На Фонте нова арени у Салвадору екипа Фелипеа Сколарија повела је голом Дантеа у надокнади првог дијела. Изједначио је Ђакерини у 51. минуту, али само четири минута касније маестрални Нејмар је из прекида савладао Буфона и постигао гол и на трећем мечу на овом турниру.

До краја утакмице Фред је погодио за 3:1 и 4:2, а у међувремену гол за азуре постигао је Кјелини.

Бразилци су у првих 45 минута доминирали, али су тек у последњим тренуцима то наплатили голом фудбалера Бајерна Дантеа главом после прекида.

У другом дијелу разиграли су се и Италијани, који су на крају лако могли и до бода када је при резултату 3:2 Мађо погодио пречку после корнера. Тим Чезареа Пранделија је као и против Јапана показао велике слабости у одбрани, а најзаслужнији што већ у првом дијелу није дошло до катастрофе је Ђорђо Кјелини који је спасао чист гол Оскара. Сјајну шансу имао је и Хулк када је Буфон регаовао у складу са својим реномеом.

Још једном је свој таленат на најбољи начин свијету презентовао Нејмар који је поред гола имао доста лијепих потеза.

У другом мечу групе Мексико је савладао Јапан са 2:1 и завршио на трећем мјесту. Италијани ће у полуфиналу сасвим сигурно играти против Шпаније која ће завршити као првопласирана у Б групи. Ривал Бразилу биће Нигерија или Уругвај.