У Македонији два рудника затворена 1.000 људи без посла

Око 1.000 радника остало је без посла након што је Основни суд у Штипу прогласио стечај у рудницима олова и цинка Добрево и Тораница, у власништву индијске компаније "Индоминерали и метали". Радници ће добијати новчану надокнаду највише 18 мјесеци у зависности од радног стажа, јавили су локалним медији. Они нису примили плату четири мјесеца, а […]

Петак, новембар 20, 2015 / 09:13

Око 1.000 радника остало је без посла након што је Основни суд у Штипу прогласио стечај у рудницима олова и цинка Добрево и Тораница, у власништву индијске компаније "Индоминерали и метали".

Радници ће добијати новчану надокнаду највише 18 мјесеци у зависности од радног стажа, јавили су локалним медији.

Они нису примили плату четири мјесеца, а индијска компанија готово годину дана није плаћала концесије.

Банковни рачуни компаније блокирани су за око 1,9 милиона евра, а процјењује се да је укупан дуг компаније "Индоминерали и метали" око осам милиона евра.

Македонско Министарство економије раскинуло је уговор о концесијама са овом индијском компанијом.

Стечајни поступак над рудницима у којима се експлоатишу олово и цинк покренула је скопска фирма "Автотехна", а њеном захтјеву придружила су се још тројица повјериалаца.

Рудници Тораница и Добрево били су затворени 2002. године, али их је 2006. године покренула индијска компанија.



Оставите одговор