У БЛ Конференција скупштина и градова Српске
На Трећој конференцији предсједника и секретара скупштина општина/градова у Републици Српској, која ће сутра бити одржана у Бањалуци, биће разматрана примјена Закона о локалној самоуправи Републике Српске и изборног законодавства, као и предложена могућа унапређења и представљене добре праксе у раду скупштина општина/градова. На отварању скупа говориће потпредсједник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић, а […]
На Трећој конференцији предсједника и секретара скупштина општина/градова у Републици Српској, која ће сутра бити одржана у Бањалуци, биће разматрана примјена Закона о локалној самоуправи Републике Српске и изборног законодавства, као и предложена могућа унапређења и представљене добре праксе у раду скупштина општина/градова.
На отварању скупа говориће потпредсједник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић, а најављено је и учешће министра управе и локалне самоуправе Републике Српске Лејле Решић.
Учесницима конференције ће се обратити и помоћник министра за локалну самоуправу Миланка Шопин.
Конференцију организује Савез општина и градова Републике Српске, уз подршку Мисије ОЕБС-а у БиХ, саопштено је из Министарства управе и локалне самоуправе Српске.
Конференција ће бити одржана у Народној скупштини Републике Српске, са почетком у 11.00 часова. Изјеве за медије предвиђене су у 10.45 часова.