Тријумф Алонса у Куала Лумпуру

Возач Ферарија Шпанац Фернандо Алонсо побиједио је данас на трци за Велику награду Малезије, која је данас одржана на стази Сепанг у оквиру шампионата Формуле 1. До 28. побједе у каријери, а треће на овој стази, Шпанац је дошао потпуно заслужено, јер се најбоље снашао после прекида трке у деветом кругу на 45 минута због […]

недеља, март 25, 2012 / 11:41

Возач Ферарија Шпанац Фернандо Алонсо побиједио је данас на трци за Велику награду Малезије, која је данас одржана на стази Сепанг у оквиру шампионата Формуле 1.

До 28. побједе у каријери, а треће на овој стази, Шпанац је дошао потпуно заслужено, јер се најбоље снашао после прекида трке у деветом кругу на 45 минута због јаке кише.

Друго мјесто заузео је Мексиканац Серхио Перез из Заубера, док је на трећем мјесту завршио Британац Луис Хамилтон из Мекларена, који је кренуо са пол позиције.

Четврто мјесто освојио је Аустралијанац Марк Вебер из Ред Була, а пето, повратник, Финац Кими Раиконен из Лотуса.

Двоструки узастопни шампион свијета Себастијан Фетел из Ред Була завршио је на 11. месту, док је побједник прошлонедељне Велике награде Аустралије у Мелбурну, Британац Џенсон Батон из Мекларена заузео тек 14. мјесто.

Алонсо је овом побједом преузео вођство у генералном пласману са 35 бодова, пет више од Хамилтона и десет више од Батона..

Наредна трка у шампионату Формуле 1 вози се 15. априла у Шангају за Велику награду Кине.