Три шпанска клуба у полуфиналу Лиге Европе
Синоћ су одигране реванш утакмице четвртфинала фудбалске Лиге УЕФА. Фудбалери Атлетик Билбаа су се пласирали у полуфинале одигравши неријешено 2:2 против Шалкеа. До пролаза међу четири најбоље екипе Шпанци су се пласирали захваљујући побједи из првог сусрета од 4:2. Полуфинале су изборили и фудбалери Атлетико Мадрида који су након побједе од 2:1 на свом терену […]

Синоћ су одигране реванш утакмице четвртфинала фудбалске Лиге УЕФА.
Фудбалери Атлетик Билбаа су се пласирали у полуфинале одигравши неријешено 2:2 против Шалкеа. До пролаза међу четири најбоље екипе Шпанци су се пласирали захваљујући побједи из првог сусрета од 4:2.
Полуфинале су изборили и фудбалери Атлетико Мадрида који су након побједе од 2:1 на свом терену против Хановера, истим резултатом савладали њемачког представника и у реваншу.
Сјајно вече за Шпанију заокружила је Валнесија. “Шишмиши” су успјели надокнадити пораз од АЗ Алкмара од 2:1, те на свом терену славити резултатом 4:0 и заслужено изборити пролаз даље.
Фудбалери Спортинга су сачували предност са свог терена од 2:1 из првог сусрета против Металиста те неријешеним резултатом у гостима (1:1) осигурати полуфинале.
У полуфиналу Лиге УЕФА састаће се Атлетико Мадрид и Валенсија, те Спортинг и Атлетик Билбао.