Трамп шаље новог амбасадора, бившег генерала Роналда Џонсона

Како је наведено на званичном сајту Бијеле куће, номинација Џонсона упућена је америчком Сенату заједно с предлозима кандидата за амбасадоре у другим државама.

Уторак, јун 2, 2026 / 10:09

Џонсон је пензионисани бригадни генерал поријеклом из америчке државе Масачусетс.

Каријеру у маринцима започео је 1980. године као командир вода и чете, а током службе обављао је низ командних и међународних дужности, укључујући ангажман на Куби где је био командир јединице за копнену одбрану у бази Гвантанамо.

Био је војни посматрач Уједињених нација у Либану и на Синају, а учествовао је и у операцијама "Пустињски штит” и "Пустињска олуја” током Заливског рата.

Из војске је пензионисан 2010. године.

Тренутну дужност амбасадора САД у Сарајеву обавља Џон Гинкел, отправник послова. Последњи амбасадор САД у Босни и Херцеговини био је Мајкл Мерфи, који је свој мандат завршио у фебруару прошле године.



Оставите одговор