Титула за Чиле, Меси као трагичар финала решио да напусти репрезентацију!

Лионел Меси више неће играти за Аргентину јер је, као трагичар, допринио поразу од Чилеа у финалу Копа Америка. После 120 минута борбе на стадиону у Њу Џерсију мреже су мировале, а Чилеанци су бољим извођењем једанаестераца побиједили са 4:2 и одбранили титулу.

понедељак, јун 27, 2016 / 14:44

Бурно је протекао меч за трофеј пред 82.000 гледалаца на Метлајф стадиону, шансе су имали и једни и други, а да ће то бити драматичан меч показало је већ прво полувријеме. Тада су Чилеанци већ у 28. минуту остали без искљученог Марсела Дијаза због два жута картона, да би у 43. директан црвени добио Аргентинац Маркос Рохо.

Када су на ред дошли пенали, први су кикснули репрезентативци Чилеа. Међутим, грешку Артура Видала ривал није искористио: Лионел Меси је промашио читав гол, па се драма наставила. Редом су погађали Кастиљо, Арангуиз и Босежур за Чиле, односно Маскерано и Агуеро за Аргентину, чији је Лукас Биља у четвртој серији ударцем који је Клаудио Браво одбранио – отворио супарнику врата побједе. Кроз њих је екипу увео Гато Силва, реализујући пенал у петој серији за недостижних и коначних 4:2.

По завршетку утакмице, Меси је саопштио да више неће играти за Аргентину.

"Како сада размишљам о свему, и како сам размишљао у свлачионици, завршио сам са наступима за националну селекцију. Дао сам све од себе, био у четири финала, али нисам успио да остварим побједу. Учинио сам све што је у људској моћи, боли ме ово више него било кога другог, али је очигледно да ово, једноставно, није за мене. Хтио сам више од других да освојим трофеј са репрезентацијом, а то се, нажалост, није догодило", рекао је, по многима, најбољи фудбалер свијета.