
Зашто допуштамо да Хрби глуме Србе у Сплиту?
Вијест државна новинска агенција Српске почиње уводом, који је на више равни сасвим нетачан, до нивоа лажне вијести: Вијеће српске националне мањине у Сплиту организовало је традиционални васкршњи пријем.

Вијест државна новинска агенција Српске почиње уводом, који је на више равни сасвим нетачан, до нивоа лажне вијести: Вијеће српске националне мањине у Сплиту организовало је традиционални васкршњи пријем.

Домовина не пуца, не убија и не протјерује своју дјецу, не диже им у ваздух и пали куће, не сијече рафалима њихове избјегличке колоне и не ракетира их.

Опћинско државно одвјетништво у Бјеловару, Неовисна Република Хрватска, подигло је оптужницу против двојице мушкараца (38 и 42 године ), јер су у ноћи између 11. и 12.11.2021. године у стану жртве у Бјеловару брутално претукли Србина којем су видјели иконе на креденцу у сопственој кући.

Предсједник Савеза Срба из региона Миодраг Линта оцјењује да спот Српског народног вијећа /СНВ/, у којем се Срби у Хрватској позивају да се на попису становништва у тој земљи изјасне као такозвани "е-Срби", односно путем интернета, представља један од бројних доказа да је тешко и опасно бити Србин у Хрватској, посебно у хрватским градовима.

СНВ Милорада Пуповца дословно објављује: На данашњи дан сјећамо се жртава срамотног похода припадника српских војних и полицијских снага 1992. на Приједорчане када је убијено више десетака цивила, а међу њима и два дјечака са пописа од 102 дјеце чији се споменик још увијек тражи.

Већина свештенослужитеља које смо консултовали, први пут у животу среће овакву праксу, а то је да се епископ огрешује о члан 4. Устава СПЦ

Потпредсједник Владе Хрватске за друштвене дјелатности и људска права и члан Самосталне демократске српске странке Борис Милошевић присуствоваће обиљежавању обљетнице етничког чишћења Срба.

Они издају "тједник српске мањине у Хрватској" у којем пишу тешке криптоусташе, попут Бориса Дежуловића, који на тему литија у Црној Гори нескривено показују своју мржњу према Србима.

Српско национално вијеће у Хрватској под покровитељством предсједника Хрватске Иве Јосиповића обиљежиће данас 70 година од стравичних злочина које су над Србима у граду Глини и на подручју тадашњег котара Глина починиле усташе.

Вијест државна новинска агенција Српске почиње уводом, који је на више равни сасвим нетачан, до нивоа лажне вијести: Вијеће српске националне мањине у Сплиту организовало је традиционални васкршњи пријем.

Домовина не пуца, не убија и не протјерује своју дјецу, не диже им у ваздух и пали куће, не сијече рафалима њихове избјегличке колоне и не ракетира их.

Опћинско државно одвјетништво у Бјеловару, Неовисна Република Хрватска, подигло је оптужницу против двојице мушкараца (38 и 42 године ), јер су у ноћи између 11. и 12.11.2021. године у стану жртве у Бјеловару брутално претукли Србина којем су видјели иконе на креденцу у сопственој кући.

Предсједник Савеза Срба из региона Миодраг Линта оцјењује да спот Српског народног вијећа /СНВ/, у којем се Срби у Хрватској позивају да се на попису становништва у тој земљи изјасне као такозвани "е-Срби", односно путем интернета, представља један од бројних доказа да је тешко и опасно бити Србин у Хрватској, посебно у хрватским градовима.

СНВ Милорада Пуповца дословно објављује: На данашњи дан сјећамо се жртава срамотног похода припадника српских војних и полицијских снага 1992. на Приједорчане када је убијено више десетака цивила, а међу њима и два дјечака са пописа од 102 дјеце чији се споменик још увијек тражи.

Већина свештенослужитеља које смо консултовали, први пут у животу среће овакву праксу, а то је да се епископ огрешује о члан 4. Устава СПЦ

Потпредсједник Владе Хрватске за друштвене дјелатности и људска права и члан Самосталне демократске српске странке Борис Милошевић присуствоваће обиљежавању обљетнице етничког чишћења Срба.

Они издају "тједник српске мањине у Хрватској" у којем пишу тешке криптоусташе, попут Бориса Дежуловића, који на тему литија у Црној Гори нескривено показују своју мржњу према Србима.

Српско национално вијеће у Хрватској под покровитељством предсједника Хрватске Иве Јосиповића обиљежиће данас 70 година од стравичних злочина које су над Србима у граду Глини и на подручју тадашњег котара Глина починиле усташе.