
Након приватне журке у Вишеграду, Бећковић општенародно о Хандкеу
Академик Матија Бећковић рекао је да је нобеловац Петер Хандке на својој кожи осјетио како је Србима, те да је одлуку да буде сапатник српског народа донио да би "нам разбио страх".
Академик Матија Бећковић рекао је да је нобеловац Петер Хандке на својој кожи осјетио како је Србима, те да је одлуку да буде сапатник српског народа донио да би "нам разбио страх".
Вјероватно би било очекивано и пригоодно да у највећем граду Републике Српске србофилни писац Хандке одржи предавање, али то се у званичним најавама нигдје не помиње. Нити се дешава.
Пошто нисмо сигурни како би уважени Хандке реаговао на то да се у одавно очекиваном саопштењу Удружења књижевника користи један, а затим у геолокацији и датирању други облик имена Града Бања Лука, објавили смо редом којим нам је и послато – прво на њемачком.
Писма које је предсједавајући Предсједништва БиХ Жељко Комшић упутио краљу Краљевине Шведске Карлу XВИ Густаву враћена су у Сарајево због тога што нису била на енглеском језику.
Подаци о томе да ли је Аустријанац Петер Хандке, овогодишњи нобеловац за књижевност, икада имао држављанство СР Југославије уништени су приликом НАТО агресије 1999. године, када је бомбардована зграда Савезног министарства унутрашњих послова, сазнаје "Политика”.
Представник муслиманског плебса у Предсједништву државне заједнице (а није Комшић) изрекао је у Истамбулу такве ријечи, да би се нека друга држава (рецимо Белгија) распала истог тренутка.
Као писац, баш нећу да пишем о Петеру као писцу. Све је било тема, само не то. Одузета му је ријетка прилика да говори о свом дјелу, а да га читава планета слуша. То стварно није људски урадити једном казивачу.
Сусрет Аустријанца Петера Хандкеа, добитника Нобелове награде за књижевност 2019. са новинарима предвиђен за данас у његовом родном крају отказан је, саопштили су организатори, а како наводи Франс прес, "просрпски писац" је одбио да одговара на питања о реакцијама на награду.
Протестна запомагања дежурних првосвештеника политичке коректности која не престају од тренутка када је саопштено да је овогодишњи добитник Нобелове награде за књижевност аустријски писац Петер Хандке, у потпуности су разоткрила две ствари.
Добитници Нобелове награде за књижевност су аустријски писац Петер Хандке (2019) и пољска књижевница Олга Токачук (2018) управо је објавила Шведска академија. Након што је прошлогодишње проглашење било одгођено због скандала са сексуалним злостављањем, ове године су објављена два добитника.