
Рођен сам у граду који је у одређеним круговима окарактерисан као град геноцида. Да, рођен сам у Приједору.
Власт у Приједору прије првих сукоба држала је странка СДА, која је демократским путем на изборима добила највећи број гласова. Њени потези прије и послије избора нису били нимало демократски.
Сваком сукобу са више жртава жели се пришити амблем геноцидности и то углавном кад је ријеч о муслиманским жртвама.
Један од организатора манифестације "Дан бијелих трака" у Приједору, иначе мој суграђанин, изнио је захтјев "да се омогући приступ свим мјестима страдања жртава".
О, не. Нећемо заборавити свјесне лажове и перверзне преваранте, који сваке године шире вјерску и националну мржњу хепенингом Дан бијелих трака у Приједору!
Прошао Свети Јануар, а ми убрзану рекапитулацију губитка нагона за самоодржањем. Дан Републике Српске 2023. обиљежили као прваци индуковане психозе. Показали да државни концепт Српске нема свој правац, циљ и самосвијест. Држи воду, док мајстори краду. Зато, у будућности, садашњи Срби могу бирати хоће ли се национално изјашњавати као Гости, или Балканци?
На почетку грађанског рата у бившој и југословенкој, Социјалистичкој Републици БиХ, када је он прерастао са наше стране у Отаџбински рат за опстанак и спречавање истребљења, посебно се на територији Општине Приједор говорило о томе да се у џамијама врши идеолошко-политичка индоктринација, те за Србе већински тада невјероватна теза – складиштење и обука у руковању наоружањем.
Српска је у изборном, односно постизборном стању, бивше совјетске републике Украјине прије војног пуча 2014. године. Побиједила је дугогодишња власт, декларативно патриотска и окренута Русији, али уз колосалан баласт општенародног, фолклорног незадовољства економијом и корупцијом. Против опозиције финансијски, медијски и институционално подржане са Запада, а која је изашла на улице причајући о крађи. Не будимо мазгови и билмези, па признајмо да нас свака одлука која проглашава предсједника мимо резултата избора и закона – уводи у грађански рат.
Најбитнија медијска прича протеклих дана, не у Русији већ широм свијета, тиче се дешавања везано за специјалну војну операцију у бившој совјетској републици Украјини. Конкретно за град Буча у Кијевској области, гдје се уз снимке мртвих људи по улицама, руска војска која се отуда у сврху мировних преговора повукла још 30.03.2022. године, оптужује за "геноцид".