
Правда у Приједору: У лажи су бијеле траке
Више од осам година је требало да у Приједору, једном од седам мјеста која у Српској носе статус града, дође до било какве реакције на изазивање вјерске и националне мржње лажима. И то са неколико плаката.
Више од осам година је требало да у Приједору, једном од седам мјеста која у Српској носе статус града, дође до било какве реакције на изазивање вјерске и националне мржње лажима. И то са неколико плаката.
Данас се непобитно зна да су једине бијеле траке које су носили „несрби“ у Приједору, траке са печатом НДХ које су носили хрватски и муслимански кољачи у Другом свјетском рату.
Фронтал.РС, данас када се опет одржава модна ревија у Приједору, гдје организатори фалсификују историју и лажу о „бијелим тракама“, указује да се таква мода шири и другдје у Српској.
У организацији Фонда за хуманитарну катастрофу „Теофил и Соња Павелић“ у Бањој Луци ће се током јула одржати низ манифестација имена „Мјесец бијелих чарапа“ у знак сјећања на ратне деведесете кад су многи професионални антифашисти били приморани да носе једне бијеле чарапе током цијелог јула.
Извјештај МУП РС „Јавно подстицање на терористичке активности“, Фронталу је занимљив и због језичке политике; али и због критеријума при подношењу кривичних пријава за сајбернасиље и ратно хушкаштво.
Фронтал.СРБ већ годинама готово једини диже глас против ратног хушкаштва, најбезочнијег донираног реинтерпретирања повијести Отаџбинског рата, па нам је велико задовољство када то учине и неки други, часни појединци.
Суд БиХ потврдио је оптужницу која Милорада Обрадовића терети за злочине против човјечности 1992. године на подручју Приједора.
Нико од учесника данашње расправе у Приједору, поново није изнио ни један доказ да је Српска Република БиХ 1992. године „несрбима“ системски наредила сегрегацију ношењем „бијелих трака“.
Посљедње четири године у Приједору и другим градовима Републике Српске и Федерације БиХ, али и у градовима широм свијета, сваког 31. маја одржава се манифестација „Бијеле траке“.
Босанска катастрофа је била, „Прва међународна криза током које је америчка спољнополитичка дебата рутински призивала слике холокауста и аналогије са њим“.