
Посљедице НАТО агресије на Српску и СР Југославију
Републички центар за истраживање рата и ратних злочина и Српско сабрање Баштионик из Бање Луке, организују предавање које нас најбоље подсјећа зашто се не учлањивати у овај војни савез.
Републички центар за истраживање рата и ратних злочина и Српско сабрање Баштионик из Бање Луке, организују предавање које нас најбоље подсјећа зашто се не учлањивати у овај војни савез.
На данашњи дан, 30.08.1995. године почело је НАТО бомбардовање Републике Српске, које је за посљедицу имало смрт или рањавање војних и цивилних лица, као и уништење или оштећење бројних објеката.
Миодраг Зарковић, новинар из Београда, реагује на политику уређивања коментара на већ заборављеном антисрпском Б92, који је остао да живи само у сајберсвијету.
Косовски премијер Рамуш Харадинај смијенио је српског министра, задуженог за администрацију јавне управе Ивана Теодосијевића.
Без обзира што је међа „балканска“, а не „српска“. британском Тајмсу је засметао као „проруска пропаганда“.
Након одржаног јавног форума безбједности на тему: ,, Посљедице НАТО агресије – 20 година касније“ донесени су следећи закључци:
Поводом данашње прославе 20. годишњице уласка Чешке у НАТО, предсједник Милош Земан означио је бомбардовање Југославије 1999. године као грешку и признао да се данас нерадо сјећа одлучивања чешке владе да као „новајлија у НАТО“, одобри бомбардовање.
Предсједник Комисије за утврђивање посљедица НАТО бомбардовања на здравље становништва Дарко Лакетић изјавио је да је завршена прва фаза шестомјесечног рада и најавио да ће налази бити презентовани Скупштини Србије у новембру.
Министарство одбране и Војска Србије активно ће учествовати у истраживању посљедица НАТО бомбардовања, рекао је министар одбране Александар Вулин.
Управа Храма Христа Спаситеља и Српско сабрање Баштионик организују молитвено сјећање на жртве НАТО бомбардовања Републике Српске Крајине, Републике Српске и Савезне Републике Југославије.