Србија завршила турнир са двије побједе и поразом, Крстић незамјенљив

Кошаркашка репрезентација Србије побиједила је Летонију са 67:54, у посљедњем мечу на припремном турниру ’Лашко груп’ у Цељу. Екипа Душана Ивковића је тако такмичење на турниру у Словенији завршила побједама над Турском и Летонијом, али и поразом од Словеније. На дуелу против Летонаца нису играли Недовић, Лучић, Мицић и Мусли, а најбољи је био капитен […]

понедељак, август 5, 2013 / 07:22

Кошаркашка репрезентација Србије побиједила је Летонију са 67:54, у посљедњем мечу на припремном турниру ’Лашко груп’ у Цељу.

Екипа Душана Ивковића је тако такмичење на турниру у Словенији завршила побједама над Турском и Летонијом, али и поразом од Словеније.

На дуелу против Летонаца нису играли Недовић, Лучић, Мицић и Мусли, а најбољи је био капитен Ненад Крстић са 20 поена и 2 скока. По 12 поена убацили су Бјелица и Катић, а 7 је додао Анђушић. На другој страни, само је Фреиманс био двоцифрен са 10 поена.

Репрезентација Србије припреме за шампионат Европе сада наставља у Београду гдје ће од 10. до 12. августа наступити на турниру ’Трофеј Београда’ и играти против Русије и Украјине.

За разлику од утакмице против Словеније у екипи је био и капитен Ненад Крстић и то је било видљиво од старта. Центар ЦСКА постигао је осам од првих 14 поена наше екипе, а посебно добра била је одбрана на старту пошто су Летонци за првих седам минута убацили свега три поена (14:3). Међутим, изласком капитена са паркета и игра наше селекције је стала, па су Летонци до краја прве дионице серијом 8-0 ухватили прикључак (14:11).

Почетком друге четвртине Летонци су у потпуности ухватили прикључак (20:19 у 14. минуту), али је повратак у игру капитена Крстића вратио и већу предност нашем тиму. Крстић је лагано пунио кош ривала углавном са полудистанце, па се наш тим поново одлијепио.

Два минута прије краја виђена је једна непријатна сцена. Након контра напада Богдан Богдановић је фаулиран, при паду је ударио главом о паркет, али се послије пар минута диграо и дјеловало је да је све у реду иако га је селектор Ивковић замијенио.

У паузи док је Богдановићу указивана помоћ, техничку грешку добио је тим-менаџер Небојша Илић који је протествовао и Летонија је то искористила. До краја полувремена, слично као и у првој дионици, Летонци су серијом 8-0 стигли до изједначења (33:33).

Трећа четвртина донијела је још слабију игру наше репрезентације. Летонци су од старта преузели вођство које је у 26. минуту нарасло на +5 (43:38). Рашко Катић је у финишу трећег периода са шест везаних поена вратио наш тим у игру, па је пред посљедњих десет минута резултат био изједначен – 49:49.

У посљедњих десет минута наши кошаркаши су се уозбиљили недозволивши Летонцима да забиљеже побједу. Шест и по минута прије краја Летонци су имали само поен заостатка (55:54), али до краја нису постигли ниједан кош и Србија је серијом 12-0 окончала наступ на овом турниру.