Србија убjедљива у наставку против синова пустиње

Рукометаши Србије помучили су се у првом полувремену сусрета са Саудијском Арабијом у Сарагоси, али су у трећем колу 23. свјетског шампионата остварили своју резултатски најубједљивију побједу – 30:20 (12:10). Сада их очекује борба за прву позицију у Ц групи, у мечевима са Пољском (сутра) и Словенијом (субота). Као и у претходна два меча, српски […]

уторак, јануар 15, 2013 / 17:02

Као и у претходна два меча, српски рукометаши су и у овом тражили игру до средине првог полувремена. Тим поносних „синова пустиње”, како је уочи утакмице ривале назвао селектор Вуковић, два пута је водио са два гола разлике, а своју последњу предност имао у 20. минуту (8:7). Дубока одбрана екипе коју води хрватски стручњак Ненад Кљајић пореметила је напад српског састава (четири гола у првих 11 шутева), а када би и била изиграна, дуеле „очи у очи” добијао је искусни голман Ал-Саед.

Прије свега захваљујући расположењу нашег чувара мреже Ивана Гајића, који је цијели меч провео између статива, Србија је преузела иницијативу. У 17. минуту прво вођство донио је Жарко Шешум (7:6), а у 23. смо стигли до два гола вишка (10:8). Тада је услиједила серија искључења наших рукометаша, укључујући и прву од чак три ситуације да супарник има два играча више и Саудијска Арабија је поравнала на 10:10, но потом је изгубила корак.

На прелазу полувремена Србија је нанизала пет голова и ухватила ритам који ће је још једном одвести до „коте 30”. У 16 минута наставка постигла је исти број голова као за првих 30 минута, а разлика је највише ишла до 11 голова.

Дворана: „Принц Фелипе”. Гледалаца: 1.000. Судије: Ал-Мазуки, Идули (УАЕ). Седмерци: Србија 4(4), Саудијска Арабија 4(6). Искључења: Србија 20 минута, Саудијска Арабија осам минута.

Србија: Станић, Гајић, Драгаш, Шешум 3, Вујин 2, Никчевић 7, Тоскић, М.Илић 8, Продановић 5, Н.Илић, Вучковић, Митровић, Зеленовић 2, Станковић 3, Ненадић, Марсенић.

Саудијска Арабија: Ал-Саед, Мо. Ал-Салем, Ма. Ал-Салем 2, Ал-Мохсин 3, Ал-Хабиб 4, С.Ал-Обаиди, Ал-Енбави, Ал-Харби, Х.Ал-Обаиди, Ал-Хамад 1, Ал-Абас 1, Ал-Зајер 1, Ал-Абдулали 8, Ал-Заер, Ал-Ханаби, Ал-Тавел.