Србија у финалу

Омладинска репрезентација Србије до 20 година пласирала се у финале првенства свијета на Новом Зеланду, након што је у полуфиналу савладала Мали са 2:1 послије продужетака. Након регуларних 90 минута било је неријешено 1:1, Србија је повела голом фудбалера Партизана Андрије Живковића у четвртом, али је Јусуф Коне изједначио у 39. минуту. У наставку су […]

среда, јун 17, 2015 / 14:21

Омладинска репрезентација Србије до 20 година пласирала се у финале првенства свијета на Новом Зеланду, након што је у полуфиналу савладала Мали са 2:1 послије продужетака.

Након регуларних 90 минута било је неријешено 1:1, Србија је повела голом фудбалера Партизана Андрије Живковића у четвртом, али је Јусуф Коне изједначио у 39. минуту.

У наставку су оба тима заиграла доста опрезније, а Србија је новом вођству била најближа у 71. минуту када је пречка зауставила ударац Милана Гајића из даљине.

Услиједили су продужеци, трећи узастопни за изабранике Вељка Пауновића, а епилог је био исти као против Мађарске и САД.

Јунак историјског тријумфа српског тима био је млади нападач Партизана Иван Шапоњић, који је у 101. минуту сјајно реаговао ударцем главом послије корнера Живковића и асистенције Стефана Вељковића.

Тријумф је могао да буде и убједљивији, али је Живковић у 121. минуту погодио пречку.

Србија ће се у финалу састати са Бразилом, који је претходно убједљиво савладао Сенегал са 5:0.

Финале је на програму у суботу од седам сати ујутро по средњоевропском времену.