Србија се пласирала у финале Адеко екс ЈУ купа у Љубљани!

"Орлови" побједили БиХ 82:61 и за трофеј ће се борити са Хрватима, који су савладали Словенце – 65:60. За разлику од прве утакмице на турниру, у којој је Македонија пружила јак отпор, изабраници Душана Ивковића против БиХ нису имали проблем са ривалом. Фантастичном игром Србија је већ у првој четвртини стигла до велике предности. Ненад […]

уторак, август 9, 2011 / 06:05

"Орлови" побједили БиХ 82:61 и за трофеј ће се борити са Хрватима, који су савладали Словенце – 65:60.

За разлику од прве утакмице на турниру, у којој је Македонија пружила јак отпор, изабраници Душана Ивковића против БиХ нису имали проблем са ривалом.

Фантастичном игром Србија је већ у првој четвртини стигла до велике предности. Ненад Крстић је доминирао под кошем Босне и Херцеговине. Центар "орлова" био је незаустављив и непогрешив, одлично је користио асистенције расположеног Милоша Теодосића.

Србија је после шест минута водила са 18:6 – Крстић је већ тада имао двоцифрен учинак – 14 поена (шут 7-7), док је простала четири убацио Милан Мачван. Пулени Душана Ивковића имали су 17 поена предности у првој дионици (25:8), али су кошаркаши БиХ до краја прве четвртине постигли још једну "двојку".

Уписали су се још Александар Рашић (три поена) и Душко Савановић.

Финиш првог полувремена обележила је далекометна паљба са обе стране. У последњих пар минута убачено је шест узастопних тројки, читири Србије и две противника, што је било довољно да наша репрезентација на одмор оде са великих плус 20 (49:29).

У трећој четвртини Србија је доминирала под кошем БиХ. И одбрана је је била на висини задатка. Разиграо се Рашић са још три тројке за кратко време, а резултат тога је убједљивих 69:40 послије 30 минута игре.

У посљедњој дионици дошло је до опуштања код "орлова", тако да је БиХ на крају стигла до подношљивих 82:61.

Сви репрезентативци Србије добили су прилику да играју и упишу се у стријелце. Најефикаснији у нашем тиму био је капитен Ненад Крстић са 16 поена и пет скокова, исти број ухваћених лопти имао је Душко Савановић, али је постигао поен мање. Александар Рашић је убацио 14 поена (четири тројке), док је Милош Теодосић остварио више асистенција (9) него што је постигао поена (7).