Србија преко Хрватске до финала

Балкански представник у финалу Европског првенства у рукомету биће Србија, која је славила побједу над Хрватском, 26:22. Гол Марка Вујина минут и по прије краја разбио је дилему побједника и трему са којом је Србија ушла у последње минуте у којој је имала предност од 5 до три поен разлике. То је био увод за […]

петак, јануар 27, 2012 / 21:45

Балкански представник у финалу Европског првенства у рукомету биће Србија, која је славила побједу над Хрватском, 26:22.

Гол Марка Вујина минут и по прије краја разбио је дилему побједника и трему са којом је Србија ушла у последње минуте у којој је имала предност од 5 до три поен разлике. То је био увод за велико прослављање финала у коме ће се Србија састати са Данском.

После изузетно ефикасног првог полувремена Хрватска је водила са 14:13. Србија је играла лоше у одбрани, али Никчевић и Илић са по четири гола одржавају "Орлове".

Одбране и голмани су заказали у првих пола сата, ривали су погодили првих седам шутева, а виђена су и четири седмерца.

Хрваћани су одлично чували бекове Србије, што је користио Никчевић и са четири гола носио напад нашег тима. Са друге стране, Станић није зауставио ни један шут ривала ка свом голу (0/5), па је владао резултатски егал (5:5).

Тек у десетом минуту Србија стиже до првог вођства (6:5), али искусни Хрвати брзо праве преокрет. Услиједила је резултатска клацкалица, али седам минута прије краја ривал користи пад у игри Србије и први пут стиже до +2 (11:9).

Међутим, после тајмаута Голуже, његови играчи праве две грешке, па се Србија враћа захваљујући пеналу и контри. Ипак, “коцкасти“ лако стварају простор у нападу па добијају прво полувријеме са 14:13.

У другом полувремену кренула је српска фурија. Станић је почео да брани како је се од њега очекивало, у нападу је прво пробио Тоскић, а затим су и бекови почели погађати, док је Чутура дириговао игром. Четири гола предности доноси Продановић са десног крила, 21:17, Србија је у том моменту добро искористили предност играча више.

Потом Копљар са два гола смањује предност Србије на 21:19. Одмах потом Илић из седмерца враћа три гола, а Вујин разорним шутом 4 гола. Истим таквим Балић у следећем нападу враћа на 3. Хрвати су ипак без снаге у нападу, и Србија долази до максималних 5 голова предности, 25:20. Стријелац је Илић.

Након неког времена доминације одбрана и деконцретрације обе репрезентације у нападу, Хрваћани на три минута прије краја прилазе на 25:22. Српски рукометаши су на тренутке ноншалантни, губе лопту али и Хрваћани гријеше, те Вујин даје гол којим рјешава питање побједника.