Србија побједник Свјетске лиге!

Србија победила Италију 8:7 (2:2, 1:1, 3:2, 3:2) у финалу Свјетске лиге у Фиренци, одбранила титулу из Ниша и обезбиједила Олимпијске игре у Лондону! Ватерполисти Србије на најслађи начин успјели су да се пласирају на Олимпијске игре у Лондону 2012. године! У финалу Свјетске лиге у Фиренци, Србија је побиједила Италију 8:7, уз три гола […]

недеља, јун 26, 2011 / 22:25

Србија победила Италију 8:7 (2:2, 1:1, 3:2, 3:2) у финалу Свјетске лиге у Фиренци, одбранила титулу из Ниша и обезбиједила Олимпијске игре у Лондону!

Ватерполисти Србије на најслађи начин успјели су да се пласирају на Олимпијске игре у Лондону 2012. године!

У финалу Свјетске лиге у Фиренци, Србија је побиједила Италију 8:7, уз три гола Филипа Филиповића и сјајним одбранама Слободана Сора!

Једним ударцем убијене су "три муве" – одбрањена је титула из Ниша, освојено 100.000 долара и обезбијеђена је "олимпијска виза"!

Браво, момци! Иако су уочи одласка у Фиренцу рекли да нису у пуној форми, да им не треба притисак јавности, поново су играли срцем, тимски, поново су дали све од себе, побиједили и ривале, у неким мечевима и судије.

Италијани су у овај турнир уложили све! Знали су да им је ово идеална прилика да се пласирају на ОИ у Лондону, јер ће на Свјетском првенству у Шангају у јулу играти и Мађари, Црногорци ће, вјероватно, бити комплетни, а остале репрезентације ући ће у форму. Дакле, много тежи пут за пласман у Лондон (прве три репрезентације на СП иду на Олимпијске игре).

– ТОК УТАКМИЦЕ –

– I ЧЕТВРТИНА –

Србија је добро отворила утакмицу и повела 2:0 (Вања Удовичић са играчем више и Душко Пијетловић са своје позиције, центра). Ипак, Италијани су до краја прве четвртине изједначили, головима Матеа Аикардија и Ђорђетија.

Имао је српски тим још два напада са играчем више, али ни Стефан Митровић, ни Андрија Прлаиновић нису пронашли пут до гола.

– II ЧЕТВРТИНА –

Почетак друге четвртине врло узбудљив. Најпре су Италијани имали гол-шансу, да би у наредном нападу Филип Филиповић умало поломио пречку. Страховит ударац! Лопта је остала у поседу српског тима, изборен је играч више, а Милош Ћук потврђује да је у сјајној форми – 3:2.

У наредном нападу, чак два играча мање за српски тим, али Италијани нису успјели да дају гол! Слободан Соро је поново био на висини задатка (имао је потом још двије одбране).

Имала је Србија потом нову предност у базену, али је поново пречка спасила Италијане. Матео Аикардо је затим казнио пропуштену шансу Србије и донео ново поравнање на мечу – 3:3.

– III ЧЕТВРТИНА –

Почетком треће четвртине, Италијани су голом Валентина Гала први пут повели на мечу 4:3, али је у наредном нападу Милан Алексић изједначио у ситуацији када је Србија имала играча више. Домаћин турнира је потом први пут искористио напад са играчем више, стрелац Ђорђети за друго вођство у утакмици – 5:4.

Србија није играла добро у нападу, а судије су, притом, сваки контакт пресуђивали у корист Италијана. Погледала нас је и срећа, када је Ђорђети, приликом напада са играчем више, погодио пречку. Али, потом ни Србија није имала срећу – пречка на другој страни.

Слободан Соро је био сјајан, одбранио је зицер, а потом је Филип Филиповић изједначио на 5:5 у финишу треће четвртине.

– IV ЧЕТВРТИНА –

Почетком одлучујућих осам минута минијатура Филиповића! Лобом је савладао свог клупског друга из Про Река Стефана Темпестија! Србија је поново повела – 6:5.

Затресао је потом Никола Рађен пречку и сви на клупи Србије су се ухватили за главу. У наредном нападу, петерац за Италију. Пјетро Фиљоли је савладао Сора – 6:6.

Сваки гол у овом мечу био је важан. Гол Душка Пијетловића, приликом напада са играчем више, можда и један од најважнијих – 7:6.

Матео Аикарди је био највећа опасност по гол Сора. Играч Савоне постигао је три гола и поново одржао Италијане у животу – 7:7.

И онда поново Филиповић! Одиграо је маестрално десет минута и у том интервалу постигао три гола. Трећи за ново вођство Србије – 8:7, на 2,40 минута пре краја.

Последњих 30-ак секунди прави пакао у базену. Лопта је била у поседу Италијана, српски ватерполисти затворили су све прилазе голу, али су ипак успјели да изборе играча више (прекршај Прлаиновића над Фиљолијем). Остало је још 10 секунди до краја, али је Соро одбранио Србију и титулу!!!

Николи Рађену, који је играо са повредом носа, ово је била 100. утакмица за национални тим.

ИГРАЧ ВИШЕ: Италија 1/7, Србија 5/9.
ПЕТЕРЦИ: Италија 1/1.