Срби одбранили баскеташку свјетску титулу

Репрезентација Србије у баскету 3×3 одбранила је титулу на Свјетском првенству у Нанту пошто је у финалу савладала селекцију Холандије 21:18.

среда, јун 21, 2017 / 22:13

Србија је тако одбранила титулу освојену прошле године у Кини и по трећи пут постала првак свијета.

Холанђани су боље започели меч и повели са 5:2, али је наш тим лако дошао до преокрета.

Иако су српски баскеташи одржавали предност, Холанђани су успјели да се приближе при резултату 19:18, али су сјајни Мајсторовић и Булут ставили тачку на меч.

Српски баскеташи Душан Домовић-Булут, Дејан Мајсторовић, Марко Ждеро и Марко Савић другу годину у низу потврдили су да су најбољи на пленети, након што су прошле славили у кинеском Гванжуу.

Они су укупно стигли до треће титуле од четири досадашња Свјетска првенства, пошто су и 2012. године били прваци у Атини.

На путу ка златној медаљи српски тим је, прије Холандије, савладао Египат, Русију, Андору, Порторико, САД и Француску.