Срби фарбом обиљежени у Сарајстану: Сами Ефбиховци кажу да је то изазивање националне мржње

На просторијама компанија из Србије које су отворене у Сарајеву осванили су графити и просута црвена боја, чиме је свака радња у са српским предзнаком на тај начин обиљежена. Тако је почело и у прогону Срба и Јевреја у вријеме Другог свјетског рата. Шта је сљедеће, Кристална ноћ?

Петак, мај 15, 2026 / 12:54

Исписивање графита на просторијама компанија из Србије у центру Сарајева окарактерисано је као кривично дјело изазивање националне, расне и вјерске мржње, раздора или нетрпељивости, изјавила је Срни портпарол МУП-у Кантона Сарајево Мерсиха Новалић.

Она је навела да су службеници МУП-а Кантона Сарајево обавили су увиђај и да је о свему обавијештен тужилац.

Новалићева је додала да полиција наставља рад на документовању и расвјетљавању овог кривичног дјела.



Оставите одговор