Спарта избацила Лацио, Билбао извукао пролаз

Фудбалери Спарте из Прага, Атлетик Билбаа и Виљареала први су учесници четвртфинала Лиге Европе. Спарта је приредила изненађење побиједивши Лацио у Риму са 3:0, после 1:1 у Прагу. Због гола у гостима Атлетик Билбао избацио је Валенсију и поред пораза од 2:1. На мечу између Бајера и Виљареала у Леверкузену није било голова, али је […]

четвртак, март 17, 2016 / 21:49

Фудбалери Спарте из Прага, Атлетик Билбаа и Виљареала први су учесници четвртфинала Лиге Европе.

Спарта је приредила изненађење побиједивши Лацио у Риму са 3:0, после 1:1 у Прагу. Због гола у гостима Атлетик Билбао избацио је Валенсију и поред пораза од 2:1.

На мечу између Бајера и Виљареала у Леверкузену није било голова, али је шпански тим прошао даље због побједе у првом мечу 2:0.

Валенсија је имала повољан резултат све до 76. минута, али екипу Гарија Невила и навијаче на Местаљи шокирао је погодак Адуриза.

Валенсија је повела из прве озбиљне ситуације у 13. минуту. Нергедо је шутирао из казненог простора, голман гостију је одбранио, лопта се одбила до Мине, а он је затресао мрежу. Од тога момента домаћи конотролишу игру и стварају све више прилика. Фудбалери Гарија Невила опсједали су гол ривала и коначно дуплирали предност у 37. минуту. Гаја је центрирао са лијеве стране, а главом мрежу погађа Адерлан.

И у другом полувремену настављена је боља игра Валенсије. Ипак, промашаје домаћих Атлетик Билбао кажњава у 76. минуту, када на 2:1 смањује Адуриз после маестралне асистенције Гарсије петом преко главе.